ארה"ב מגבירה מעורבותה: ג'ון קרי חוזר למזה"ת

התקשורת הטורקית מדווחת ששר החוץ האמריקני יגיע לאיזור במהלך סוף השבוע כדי להניע את המהלכים שהנשיא אובמה החל בהם בביקורו האחרון. על פי הדיווחים, קרי ייפגש בטורקיה עם בכירי הממשל כדי לקדם את הפיוס עם ישראל, וייפגש בירדן עם יו"ר הרשות הפלסטינית

ג'ון קרי - שר החוץ האמריקני (AP)

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי מגיע לסיור במזרח התיכון, במטרה להניע את המהלך המדיני שהנשיא אובמה החל בחודש האחרון. בטורקיה כבר נערכים לביקורו בסוף השבוע הקרוב. משרד החוץ הטורקי טען שקרי ישוחח עם הנהגת המדינה על ההתמודדות עם מלחמת האזרחים בסוריה ושיפור היחסים עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מר קרי יבקר בטורקיה ביום שישי או שבת", אמר גורם בכיר באנקרה, שלא הזדהה בשמו לסוכנות הידיעות רויטרס. גם בעמאן, בירת ירדן מצפים לבואו של קרי. על פי רשת אל ערבייה, קרי צפוי לפגוש בירדן את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ולתאם עמו צעדים בוני אמון מול ישראל - במטרה לחדש את תהליך השלום.

במהלך הביקור הקודם של קרי באזור, הוא מתח ביקורת על התבטאות ראש הממשלה הטורקי ארדואן, שלפיה הציונים מבצעת פשעים נגד האנושות. הפעם מגיע הביקור על רקע התיווך של אובמה, שמתגאה בכך ששיקם את היחסים בין ישראל לטורקיה והביא להתנצלות של ראש הממשלה נתניהו על מותם של הפעילים הטורקים במרמרה.

ארדואן הוזמן לפגישה בבית הלבן

אתר העיתון הטורקי "טודיי זמאן" מדווח היום כי ראש ממשלת טורקיה צפוי להגיע לביקור רשמי בוושינגטון ב-16 לחודש מאי הקרוב כדי לדון במצב בסוריה ובנושאים נוספים שעל הפרק במזרח התיכון. מקור דיפלומטי טורקי אמר כי במהלך הביקור ארדואן ייפגש עם הנשיא אובמה, שלפי הדיווח מקיים מערכת יחסים מצויינת וקרובה עם ראש הממשלה הטורקי.

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, קרי והממשל האמריקני נחושים למצוא פתרון גם למשבר המתמשך בסוריה ולהוציא את ישראל מהבידוד האיזורי על רקע איום הגרעין האירני.