בנט: "ארדואן עושה הכל כדי שנתחרט על ההתנצלות"

שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט מותח היום ביקורת על התנהלות רה"מ הטורקי לאחר ההתנצלות של ישראל ומאשים: "הוא מנהל קמפיין אישי ובוטה על חשבון יחסי ישראל-טורקיה". בנט גיבה את לוחמי השייטת ואמר: "אם ניתקל בעתיד בטרור המופנה כלפינו, תגובתנו תהיה חריפה לא פחות"

מתקפה לא צפויה, בנט וארדואן (רויטרס)

ימים ספורים לאחר ההתנצלות של ראש הממשלה נתניהו בפני טורקיה על הרג האזרחים על סיפון המרמרה - תוקף שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט את הפיוס. "מאז שפורסמה ההתנצלות נראה שארדואן עושה הכל כדי לגרום לישראל להתחרט עליה", טען בנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ארדואן מנהל קמפיין אישי ובוטה על חשבון יחסי ישראל-טורקיה", טען היום בנט בעמוד הפייסבוק שלו. "למען הסר-ספק, אף מדינה לא עושה טובה לישראל כשהיא מחדשת איתה קשרים".

בנט הדגיש את המחויבות שלו כלפי לוחמי צה"ל ושלח מסר מפורש לראש ממשלת טורקיה - "כדאי שיהיה ברור גם לארדואן, שאם ניתקל בעתיד בטרור המופנה כלפינו, תגובתנו תהיה חריפה לא פחות", הבהיר השר החדש.

ארדואן טען בפני הפרלמט: "השיחה עם נתניהו הוקלטה"

מוקדם יותר היום היה זה ראש הממשלה הטורקי שהתייחס להתנצלות הישראלית. "במזרח התיכון נוצרה משוואה חדשה בעקבות המהלך", הצהיר בנאום בפני הפרלמנט של ארצו, שם גם טען כי הקליט את השיחה שבה התנצל נתניהו.

"ההתנצלות לא תחזיר לנו את הקדושים שמתו על סיפון המרמרה", אמר ראש הממשלה הטורקי. "היא לא תפצה על היחס הלא אנושי לפלסטינים שנמשך לאורך דורות. אבל אני מאמין שזו התנצלות מאוד חשובה לזכרם של אחינו הפלסטינים שמתו מות קדושים".

פיוס עם טורקיה - הסיקור המלא:

פרס לטורקים: "לפעול לאיחוי הקרע"

ציפי לבני: "ההתנצלות - לא פגיעה בחיילים"

"המצב בסוריה היה השיקול המרכזי"

מארגן משט המרמרה: "המאבק עוד יימשך"

ליברמן: "ההתנצלות היא שגיאה חמורה"

טורקיה מגיבה: "קיבלנו את כל מה שרצינו"

הווידאופדיה: משט המרמרה