שי לחג לפלסטינים: רה"מ אישר העברת כספי המסים לרשות

כחודש לאחר ההעברה הקודמת, החליט ראש הממשלה נתניהו לאפשר באופן מלא את העברת כספי המסים לידי אנשי הרשות הפלסטינית. בחודש ינואר האחרון נתן נתניהו אישור דומה זאת לאחר שהוחלט לאסור את העברת הכספים בשל מהלכיה החד צדדיים של הרשות הפלסטינית באו"ם

כספי המסים יועברו לרשות (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לאפשר ולהעביר לרשות הפלסטינית את כספי המסים של החודש שעבר, כך נכתב בהודעה שפרסמה לשכתו. לדברי נתניהו, ההחלטה על חידוש מלא של העברת כספי המסים התקבלה על דעתם של שרי הקבינט המדיני-ביטחוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שהפיצה לשכת ראש הממשלה צויין כי נתניהו ינחה בימים הקרובים את שר האוצר הנכנס יאיר לפיד, וכן את אנשי משרדו בכדי לפעול להעברת כספי המסים לגורמים האחראים לכך ברשות הפלסטינית. ההודעה הנוכחית התקבלה על רקע החלטה אחרת של נתניהו לפני כחודשיים, אז אישר באופן חד-פעמי את העברת הכספים בשל המצב הכלכלי הקשה אליו נקלעה הרשות הפלסטינית.

כזכור, בחודש דצמבר 2012 הוחלט בישראל להטיל עיצומים על כספי הרשות, בעקבות המהלך הפלסטיני החד-צדדי באו"ם להכרזה על הרשות כמדינה משקיפה בארגון. על פי ההחלטה, שאושרה על ידי נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ, חולטו כספי הפלסטינים לטובת כיסוי חלק מחובות העבר לחברת החשמל.

איחולי החלמה, נתניהו ואדל ביטון (פייסבוק, לע"מ)

לא רק עניינים מדיניים העסיקו היום את ראש הממשלה. נתניהו התקשר בצהריים לרפי ביטון, אביה של התינוקת אדל שנפצעה קשה בפיגוע ליד אריאל.

ראש הממשלה עידכן אותו על מעצר החשודים בפציעת בתו עליה פורסם אתמול ואיחל לו ולמשפחתו חג שמח. "אני, שרה רעייתי וכל עם ישראל מתפללים לשלומה של החמודה הקטנה שלנו", אמר נתניהו לביטון.