"משלחת ערבית תנסה לקדם המו"מ"

בכיר הרשות יאסר עבד רבו אומר כי וושינגטון מנסה לרתום מדינות ערביות למאמציה לחדש את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. לדבריו, משלחת של הליגה הערבית צפויה לבקר בארה"ב כדי לנסות ולמצוא פתרון למבוי הסתום ולאפשר את חידוש השיחות

"מדינות ערביות יירתמו לתהליך המדיני", נת (רויטרס)

אחרי הביקור המוצלח של נשיא ארה"ב אובמה ומאמציו של מזכיר המדינה ג'ון קרי לקדם את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, אומר היום בכיר ברשות כי וושינגטון מנסה לצרף למהלך התנעת התהליך המדיני גם את מדינות ערב. בכיר אש"ף יאסר עבד רבו אמר בראיון לתחנת רדיו פלסטינית כי משלחת של נציגים ערבים יבקרו בארה"ב במטרה למצוא פתרון למבוי הסתום במגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יאסר עבד רבו, המכהן כחבר בוועד הפועל בארגון לשחרור פלסטין, אמר במסגרת הריאיון כי "המאמצים שמפעילה ארצות הברית יגברו בשבועות הקרובים ויכללו מדינות ערביות כמו ירדן ומצרים". עבד רבו הוסיף כי משלחת של הליגה הערבית תבקר בוושינגטון במסגרת המאמצים לחדש את השיחות עם ישראל.

על רקע הדיווחים הנוגעים למהלכים אותם מובילה ארה"ב, ישראל כבר הודיעה כי היא מוכנה לחידוש מיידי של המשא ומתן, בעוד שהפלסטינים מציבים תנאים מוקדמים וקוראים להקפאת הבנייה בהתנחלויות.

אובמה לפלסטינים: "אל תפנו להאג"

"אל תפעלו באופן חד צדדי", אובמה לאבו מאז (רויטרס)
ארצות הברית החלה בשבוע האחרון במאמצים מחודשים להנעה של התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים. כבר במהלך ביקורו של אובמה בישראל וברשות הפלסטינית בשבוע שעבר, שוחח הנשיא האמריקני עם נתניהו בנוגע למצבו של המשא ומתן.

במקביל, העיתון "שארק אל אווסט" הרואה אור בלונדון דיווח, כי אובמה לחץ את יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בעת ביקורו ברמאללה, שלא לפעול באופן חד צדדי נגד ישראל, ולפנות לבית הדין הבינלאומי בהאג.

בנוסף, כלי התקשורת ערביים דיווחו אמש עם עזיבתו של אובמה את המזרח התיכון בתום ביקורו בירדן, כי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי מקדם כינוסה של ועידת שלום שתיערך בעמאן. על פי הדיווחים, בוועידה המתוכננת ייקחו חלק נציגי ארצות הברית, ישראל, הפלסטינים והירדנים במטרה להניע מחדש את התהליך המדיני בין הצדדים.