אחרי אובמה וקרי: גם שר ההגנה האמריקני הייגל יגיע לישראל בחודש הבא

צ'אק הייגל, שר ההגנה האמריקני שתמיכתו בישראל שנויה במחלוקת, אמר בשיחת טלפון לעמיתו הישראלי החדש בתפקידו, משה (בוגי) יעלון, כי יגיע לישראל בחודש הבא. "אני מחשיב מאוד את היחסים הביטחוניים והאסטרטגיים בין המדינות, ומצפה לחיזוק שיתוף הפעולה בין שתי מערכות הביטחון"

גם הוא יגיע לביקור. הייגל (AP ולע"ם)

אחרי הנשיא אובמה ומזכיר המדינה קרי, הגיע גם תורו: שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל יגיע בחודש הבא לביקור ראשון בישראל במסגרת תפקידו - כך אמר בשיחה עם מקבילו הישראלי, שר הביטחון הנכנס משה (בוגי) יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הייגל התקשר הלילה לעמיתו הישראלי, בירך אותו על המינוי ועל פי הדיווחים מהפנטגון, אמר לו שיגיע לבקר בישראל במהלך החודש הקרוב. על פי הדיווח, השניים שוחחו על הביקור של הנשיא אובמה בישראל שיחל היום, על הציפיות מהביקור ועל עניינים ביטחוניים שוטפים הנוגעים לשתי המדינות.

במהלך הביקור, הנשיא יבהיר את נושאי שיתופי הפעולה עם ההנהגה הישראלית, בכל הרמות - כך אמר הייגל ליעלון בשיחת הטלפון הלילית שהתקיימה ביניהם. "שני המנהיגים בירכו על פעולותיהם של קודמיהם בתפקיד, שהגיעו לשיתוף פעולה מרשים בין הצבאות של ארה"ב וישראל", אמר דובר הפנטגון גורג' ליטל.

בהודעת משרד הבטחון אודות קיום השיחה נכתב כי הייגל אמר ליעלון שהוא "מחשיב מאוד את היחסים הביטחוניים והאסטרטגיים בין המדינות, ומצפה לחיזוק שיתוף הפעולה בין שתי מערכות הביטחון". עוד הוסיף הייגל כי "לארצות הברית ולישראל יש אינטרסים משותפים נוכח ההתפתחויות במזרח התיכון".

"אני מכיר ומוקיר את מערכת היחסים הביטחונית בין ארצות הברית לישראל מאז היותי ראש אגף המודיעין בשנות התשעים, המבוססת על ערכים ועל אינטרסים משותפים. אני בהחלט מצפה לחיזוק היחסים הללו נוכח האתגרים שלפנינו, ולחיזוק הקשר האישי בינינו", השיב לו יעלון.