66% מהאמריקנים: "לא יהיה שלום בין ישראל והפלסטינים"

סקר שנערך מטעם רשת CNN העלה כי כשני שלישים מהנשאלים אינם סבורים שייתכן הסכם שלום במזרח התיכון. כמחצית מהנשאלים הגדירו את ישראל כידידה של ארצות הברית, ואילו 6% הגדירו אותה כאויבת

האמריקנים סבורים: "לא יהיה שלום" (רויטרס)

סקר שפרסמה אמש רשת CNN האמריקנית העלה כי שני שלישים מהאמריקנים הביעו עמדה פסימית בכל הנוגע לאפשרות של הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים. מנגד, 32% סברו כי לדעתם הדבר אכן אפשרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשאל שנערך בסוף השבוע האחרון ובו השתתפו 1,021 נשאלים, השיבו 46% מהם כי לדעתם ישראל היא בת בריתה של ארצות הברית. עם זאת, 33% מהם כינו אותה "ידידה", אך לא בת ברית ו-8% מהם ציינו כי ישראל אינה מדינה ידידותית.6% אחרים החזיקו בדעה קיצונית יותר וכינו את האחרונה "אויבת".

"67% מהרפובליקנים מגדירים את ישראל כבת ברית", אמר דיטינג הולנד, אחראי הסקרים ב-CNN, "לעומת 33% בלבד מהדמוקרטים". הוא ציין עוד, כי "אחד מחמישה דמוקרטים מגדיר את ישראל כידידתה של ארצות הברית - או כאויבת".

הוא אף ציין כי לדעתו, הלך הרוח הפסימי בכל הנוגע לתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים הוא האיום מפני תקיפת מתקני הגרעין של אירן. לדבריו, 49% מהנשאלים ציינו כי אם ישראל תפעל צבאית נגד טהרן - יש לתמוך בה, אך מנגד, אחוז דומה ציין כי אין עליה לעשות דבר במקרה שכזה.