הכל מוכן: ישראל מחכה לאובמה

בנתב"ג נחתו כלי רכב משוריינים ומסוקים אמריקניים שישמשו את פמליית הנשיא האמריקני בשלושת ימי ביקורו. עמדות התקשורת נפרסו וגם החזרה הגנרלית לטקס קבלת הפנים בנמל התעופה עברה ללא תקלות. צפו בהכנות

קבלת הפנים לאובמה תיערך רק מחר, אבל ההכנות הקדחתניות נערכות מזה חודשים, והערב נשלמו. בנתב"ג נערכה החזרה גנרלית לטקס החגיגי שייערך מיד עם נחיתתו התקיימה, במערך ההסברה הלאומי הכינו את כל העמדות לכתבים מכל העולם, בצה"ל נשלמו ההכנות הביטחוניות וכלי הרכב המשוריינים של אובמה נחתו בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את השטיחים האדומים עדיין מצפים ניילונים לבנים, בכדי למנוע מהם להתלכלך עד הרגע האחרון, וגם המטוס שלקח חלק בחזרה הגנרלית בנתב"ג איננו ה"אייר פורס 1" שיביא לכאן את הנשיא האמריקני.

קשה באימונים, קל בקרב. החזרה בנתב"ג, היו (קובי גדעון, לע"מ)

עשרות חיילי תזמורת צה"ל עמדו במקומותיהם וניגנו את ההמנון האמריקני, כמו גם כמה מהקלאסיקות של המוזיקה העברית שכתבה והלחינה נעמי שמר ז"ל: "אור", "מחר" ו"ירושלים של זהב".

גם מטוסים אמריקניים נחתו היום בנתב"ג ועליהם ציוד של פמליית הנשיא, רכבים משוריינים ומסוקים שיקחו את הנשיא ואנשיו לירושלים ובחזרה, וכמובן בסיוריו בישראל. לקראת נחיתתו המתוכננת של אובמה מחר בצהריים, ייסגר המרחב האווירי למשך כ-20 דקות.

גם המסוקים האמריקניים כבר כאן. נתב"ג, הי (קובי גדעון, לע"מ)

ואיך מתרגלים את לחיצות היד בין המנהיגים? לצורך כך גילמו היום שני אנשי הפקה - איש ואישה אלמוניים לחלוטין - את נשיא המדינה שמעון פרס ואת נשיא ארצות הברית ברק אובמה. ולא רק בנמל התעופה - חזרות גנרליות התקיימו היום בכל המקומות בהם יבקר אובמה בימים הקרובים.

גם כיפת ברזל מחכה לאובמה

משרד הביטחון הקים היום גם את המתחם הנפרד בו יוצגו לאובמה מערכות הגנה רב-שכבתיות המפותחות על ידי מפא"ת - משרד הביטחון בשותפות עם הממשל האמריקאי, ביניהן: מערכת כיפת ברזל, מערכת שרביט קסמים, חץ 2 וחץ 3.

גם היא מחכה לאובמה. כיפת ברזל, היום (אלון בסון, דוברות והסברה במשרד הביטחון)

כמו כן, כחלק מההכנות, הוקם בנמל התעופה בן גוריון מתחם המותאם לכ-250 מוזמנים, 250 אח"מים, 300 עיתונאים מישראל ומהעולם ו-200 בעלי תפקידים. במקום הונח שטיח אדום באורך 80 מטרים, טריבונה מקורה עם 250 מקומות ישיבה, במת עיתונאים מקורה, בימת צלמים מקורה, בימת נאומים, מתחם לניידות שידור, אוהל לעיתונאים וחדרי פיקוד לבעלי התפקידים.

במשרד הביטחון הודיעו כי הם נערכים גם למזג אוויר גשום וכי הוכנו לשם כך מראש אמצעים, גם בשביל טקס קבלת הפנים וגם לטקס הפרידה.

חדש: אפליקציה לקבלת עדכונים מהביקור

בהתאם לעידן האינטרנט, כל אחד מהאזרחים בישראל יוכל להתעדכן בזמן אמת בכל האירועים שיתקיימו במהלך הביקור הנשיאותי. אפליקציה חדשה שהושקה במשרד ראש הממשלה לקראת הגעתו של אובמה מאפשרת לקבל מידע וצילומים מהשטח.

האפליקציה לביקור אובמה (משרד רה"מ)

להורדת האפליקציה בחינם - הקישו "משרד ראש הממשלה" בחנות האפליקציות, או סירקו את אחד הברקודים כאן (אחד מיועד לבעלי אייפון והאחר לבעלי אנדרואיד).

בהכנת הידיעה השתתפו עמליה דואק ומתן חצרוני.