הרב עובדיה יוסף מתגייס למען שחרור פולארד

רבני הציבור החרדי, ביניהם הרב עובדיה יוסף והמנהיג הליטאי הרב שטיינמן התגייסו היום למען שחרורו של המרגל היהודי ג'ונתן פולארד. הרבנים חתמו על העצומה, המקודמת בימים האחרונים בין היתר בפייסבוק, שקוראת לנשיא האמריקני ברק אובמה לחון את פולארד ולהביא לשחרורו, לאחר 28 שנות מאסר

הרב עובדיה מתגייס למען פולארד (AP)

גם רבני הציבור החרדי מתגייסים למען פולארד: הרב עובדיה יוסף והרב שטיינמן הצטרפו לקריאה לנשיא האמריקני ברק אובמה לחון את המרגל היהודי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לקראת הגעתו של אובמה לישראל החל קמפיין מואץ למען שחרורו של פולארד, הכלוא כבר 28 שנים בארה"ב, והיום הוא מקבל חיזוק גם מן הרבנים החרדיים. הרב עובדיה יוסף והרב שטיינמן חתמו היום על העצומה האינטרנטית שכוונה לאובמה, והתפרסמה בימים האחרונים בין היתר בפייסבוק.

לחתימה על העצומה לשחרור פולארד

החייל החטוף למען המרגל היהודי הכלוא

בשבוע שעבר הצטרף גם גלעד שליט לקריאה למען פולארד. בעמוד הפייסבוק הרשמי ששימש את מטה המאבק לשחרורו, פורסמה התייחסות לעצומה המדוברת, שקראה לכל החברים בעמוד ברשת החברתית לחתום על העצומה לשחרור פולארד, שעליה חתמו כבר למעלה מ-100 אלף אזרחים.

"אני חתמתי על העצומה, אנא חתמו גם אתם. החופש הוא מתנה וזכות גדולה", ציין החייל ששוחרר משבי חמאס לפני כשנה וחצי. "תודה לכל מי שעשה למעני, עתה אנא הצטרפו להצלת פולארד", שליט צירף לסטטוס קישור לחתימה על העצומה. 

שליט: החופש הוא מתנה וזכות גדולה (פייסבוק)

על רקע ביקור הנשיא: המאמצים לשחרור פולארד מתגברים

מאז הכריז הבית הלבן על ביקורו הצפוי של נשיא ארה"ב אובמה בישראל בשבוע הבא, הלכו והתגברו המאמצים להביא לשחרורו של המרגל הכלוא זה 28 שנים. רעייתו אסתר נפגשה בחודש שעבר גם עם חברי כנסת וראשי הסיעות השונות, ביניהם גם עם יו"ר "יש עתיד" ח"כ יאיר לפיד, על מנת לבקש מהם להעלות את סוגיית השחרור של בעלה במסגרת שיחות המשא ומתן הקואליציוני.

"אני מבקשת מנשיא המדינה וראש הממשלה, אנא פעלו עכשיו בכדי להציל את בעלי. אחרי 28 שנים בכלא הטרגדיה הזו חייבת להפסק", הפצירה פולארד. "שמענו את דבריהם של הבכירים שקראו לשחרורו, ראינו את מסמכי ה-CIA שקבעו שהוא העביר מידע רק על מדינות ערב ולא פעל נגד ארה"ב. יש לפעול עכשיו בכדי להפסיק את הטרגדיה הזו לפני שכבר לא יהיה את מה להציל".