אלקין מגיב לביקורת הדיפלומטים: "הבוחר ימני, זה צריך להתבטא גם בחוץ"

יו"ר הקואליציה היוצא זאב אלקין התמנה היום לסגן שר החוץ, ולמעשה כנראה לשר בפועל, עד סיום ההליך המשפטי נגד אביגדור ליברמן. נראה שמצפה לו קבלת פנים לא פשוטה במשרד, כשועד עובדי משרד החוץ מנסה לרתום אותו למאבק על שכרם ומברך, ומנגד גורמים כבר השמיעו נגדו ביקורת. הבוקר, אלקין מתפנה להגיב

יו"ר הקואליציה זאב אלקין הפך היום לסגן שר החוץ, ככל הנראה בעל סמכויות רחבות מהרגיל, לפחות עד שיבתו של השר המיועד למשרד, אביגדור ליברמן. עוד לפני המינוי, גורמים במשרד השמיעו נגדו ביקורת וטענו שהמינוי הוא "התעללות בגוויה". הבוקר אלקין מגיב לראשונה, ובביטול: "להוציא תגובה כזו עוד לפני שמוניתי - זו יעילות מדהימה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראיון לחדשות 2 בחר אלקין להתרכז, במקום בביקורת, בדברי השבח שקיבל אתמול מוועד עובדי משרד החוץ. "ועד עובדי משרד החוץ מברך את ח"כ זאב אלקין על מינויו לסגן שר החוץ", נכתב אתמול בהודעה רשמית מטעמם. "בפני משרד החוץ עומדים אתגרים גדולים. אנו מאמינים שבזכות העשייה הציבורית וניסיונו העשיר יוכל זאב אלקין לפעול יחד עמנו כדי לקדם את משרד החוץ בתחומי עשייה החיוניים לביטחון הלאומי של ישראל, וכן לדאוג לתגמול הולם של עובדי המשרד", סיכמו בוועד, בניסיון לרתום את סגן השר הנכנס למאבק השכר שמנהלים העובדים זה תקופה ארוכה.

"אני שמח שישנם גורמים אנונימיים שהולכים להטיל ביקורת בעילום שם", פתח אלקין בנימה משועשעת, "על מינוי שטרם התבשרתי אליו. זו בהחלט יעילות מיוחדת, ואני מקווה שהיא נשמרת גם בעבודה בשירות החוץ הישראלי".

"ועד עובדי משרד החוץ הוציא תגובה של ברכה מיד עם הדיבורים על המינוי הצפוי", ניתב אלקין את הראיון לדברי הברכה שנכתבו עליו וציין - "אלה לא נותרו בעילום שם".

באשר להתנהלותו בקדנציה הזו, אלקין כבר סיפק רמזים - "אני מחזיק בעמדות ימניות. יחסי החוץ של מדינת ישראל לא מתרכזים רק בסוגייה הישראלית-פלסטינית. בממשלה החדשה מי שאמורה להוביל את זה זה ציפי לבני. גם בקדנציה הקודמת משרד החוץ פחות עסק בזה, ויותר בשאר מדינות העולם וביחסים בילטראליים".

לסיכום הוא הבהיר - "כך בחר הבוחר הישראלי, שהוא במידה רבה ימני, וזה צריך להשפיע גם על מדיניות החוץ של ישראל".