ליברמן ניסה לקדם הסדר מדיני-אזורי: "ללא הבחירות היה הסדר מדיני עוד השנה"

שר החוץ ניסה לקדם את יוזמתו להסדר אזורי תוך העברה של חלק מערביי ישראל לריבונות פלסטינית עם גורמים במדינות ערב המתונות. הוא נפגש באירופה עם נציגים ערבים, על דעתו של נתניהו ועם מספר גורמי מוסד שנכחו בפגישות

קידם הסדר אזורי: השר ליברמן (אלרם מנדל - משרד החו�%a)

שר החוץ אביגדור ליברמן ניסה לקדם הסדר מדיני עם מדינות ערב המתונות, אך טען כי הבחירות טרפו את הקלפים. מקורבים לשר אומרים כי הוא טוען שללא הקדמת הבחירות, היה הסדר מדיני אזורי עוד לפני סוף השנה. כך פורסם הערב (חמישי) במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הנראה, מטרתו של ליברמן היא לעקוף את אבו מאזן באמצעות משא ומתן ישיר עם מדינות ערב המתונות. השר קיים מספר פגישות עם גורמים בכירים בהם הוא הציע להם את המתווה שבו הוא מצדד מזה שנים ארוכות - העברת חלק מהיישובים הערביים בישראל לריבונות ערבית.

ליברמן נסע למספר פגישות באירופה, בין השאר בפריז ובוינה, כדי לנסות לקדם את יוזמתו. כשמבקר המדינה שפירא התבקש לבדוק נסיעה "בזבזנית" לכאורה של השר לאוסטריה, הוא מצא כי זו הייתה מוצדקת.

פגישותיו של ליברמן התקיימו על דעתו של ראש הממשלה נתניהו, ונכחו בהן גורמים של המוסד. המהלך היה ניסיון לשכנע את העולם הערבי לנהל משא ומתן עם ישראל ולכפות את תוצאותיו על הרשות הפלסטינית, מתוך מחשבה שאבו מאזן חלש מדי כדי לקבל החלטות משמעותיות. ליברמן מסרב לחשוף עם מי הוא נפגש, וכאמור בעקבות הבחירות המהלך הוקפא.