"ישראל תבקש מאובמה לתקוף בסוריה"

על פי הדיווח ב"גארדיאן" הבריטי, במהלך ביקורו של הנשיא האמריקני, צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו לדרוש מהראשון לפעול צבאית בסוריה, בקשה שעל פי הפרסום, אובמה צפוי לסרב לה. עם זאת, הוא צפוי לדרוש מישראל לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים ולדחות מתקפה אפשרית באירן

"ישראל תבקש מארה"ב לתקוף בסוריה" (עמוס בן גרשום, לע"מ)

ה"גרדיאן" הבריטי מדווח היום כי במהלך ביקורו של נשיא ארצות הברית בישראל בהמשך השבוע, צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו לבקש מאובמה להתערב צבאית בנעשה בסוריה במקרה של זליגת נשק בלתי-קונבנציונאלי לידי חיזבאללה, או לכל הפחות לתמוך בפעולה צבאית מצידה של ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, הנשיא אובמה צפוי לסרב לדרישתו של נתניהו, וכן להפחית את הלחץ למתקפה על מתקני הגרעין של אירן. יחד עם זאת, דווח כי הנשיא האמריקני ינסה לחלץ מנתניהו התחייבות ישראלית לחדש את המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים.

בעבר הזהיר ממשל אובמה כי במידה ויתקבל מידע שלפיו שלטונו של נשיא סוריה, בשאר אסד, משתמש בכלי נשק כימיים או ביולוגיים - תפעל ארצות הברית צבאית במדינה.

המורדים השתלטו על עמדה בסמוך לרמת הגולן

כוחות המורדים בסוריה הודיעו כי הצליחו לכבוש עמדת מודיעין של צבא אסד סמוך לגבול המשותף עם ישראל ברמת הגולן. העמדה, סמוך לעיר שגארה, מרחק שמונה קילומטרים בלבד מהגבול עם ישראל. על פי הידיעה בסוכנות הידיעות רויטרס, העמדה נפלה לידי המורדים אחריר חמישה ימים של מצור שהפעילו נגד החיילים הסורים.

בתחילת החודש העלו כוחות המורדים את הקרבות מדרגה כשלקחו בשבי כוח של משקיפי או"ם מהפיליפינים שהוצבו באותו האזור. ארגון חמושים שהזדהה כ"גדודי השאהידים של ירמוק" חטפו 21 אנשי אונדו"ף ודרשו מצבא סוריה לסגת מהעמדות לאורכו של הגבול ובמיוחד מאזור הכפר ג'מלא שבדרום רמת הגולן.