הבית הלבן: "אובמה מצפה לעבוד עם נתניהו והממשלה החדשה"

כמה ימים לפני שאובמה ונתניהו ייפגשו בישראל, בירכו הערב בוושינגטון על הקמת הממשלה החדשה. "הנשיא אובמה מצפה לעבודה המשותפת עם נתניהו על קידום האינטרסים המשותפים שלנו של שלום וביטחון", אמר דובר הבית הלבן ג'יי קרני

לאחר שהערב הודיע רשמית ראש הממשלה נתניהו לנשיא פרס כי הצליח להרכיב ממשלה וימים ספורים לפני הגעתו של נשיא ארה"ב לביקור בישראל, בירכו בבית הלבן את נתניהו והדגישו: "אובמה מצפה לשיתוף פעולה הדוק עם נתניהו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דובר הבית הלבן ג'יי קרני אמר הערב כי "הנשיא אובמה מצפה לעבוד יחד עם ראש הממשלה נתניהו והממשלה החדשה ולהתמודד עם האתגרים הרבים שמצפים לנו".

קרני הוסיף: "הנשיא מצפה לקדם את האינטרסים המשותפים שלנו של שלום וביטחון".

נתניהו: האזרחים רוצים שנחולל שינויים

נתניהו לפרס: הרכבתי ממשלה (חדשות 2)

לאחר החתימה הסופית אתמול על ההסכמים הקואליציוניים עם יש עתיד ועם הבית היהודי, הגיע הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו לבית הנשיא בירושלים והודיע לו: "הצלחתי להרכיב קואליציה". על פי ההערכות, הממשלה ה-33 תושבע בכנסת ביום שני הקרוב.

נתניהו אמר בפתח הפגישה: "אדוני הנשיא כפי שאתה כבר יודע, עלה בידיי להרכיב ממשלה. אתה הטלת עליי את המשימה הזאת וביצעתי אותה". ראש הממשלה דיבר על האתגרים הגדולים שניצבים בפני המדינה: "אנחנו עומדים בפני שנה מכרעת בביטחון, בכלכלה, במאמצים לקדם את השלום וגם ברצון של האזרחים שנחולל שינויים שהם מחכים להם".

לדבריו, "בממשלה הזאת - עם שיתוף פעולה - נוכל להביא בשורה בכל התחומים האלה לכלל אזרחי ישראל. זו המשימה שלי ואני יודע שזאת גם התפילה שלך".

"המדינה זקוקה לזה, העם צמא לזה"

פרס מצידו, אמר כי היה עד לחבלי הלידה הקשים של הממשלה. "אני מברך אותך על אשר הצלחת לסכם בעוד מועד. זו עבודה מאוד קשה ומסובכת גם תוצאות הבחירות לא היו פשוטות ומלאכת הרכבת הממשלה אכן דרשה מאמצים עצומים ותושייה".

הנשיא הדגיש גם הוא את המשימות החשובות. "אני מקווה שתוכלו לצאת לדרך עם האשראי הדרוש. הבעיות שעומדות בפנינו הן מלאות תביעות ומלאות הזדמנויות - הן בתחום הביטחוני, הן בתחום החברתי והן בעשיית השלום".

הוא סיכם ואמר כי "המדינה זקוקה לזה, העם צמא לזה והזמן הגיע".