מייקל אורן: "אובמה מגיע לישראל עם מסר של תמיכה וחיזוק הברית"

שגריר ישראל בארה"ב התייחס לביקור הנשיא בשבוע הבא ואמר כי אובמה ידון עם נתניהו בכל הנושאים הבוערים ובהם הפלסטינים, אירן וסוריה. "אנחנו שותפים לרצון של הנשיא לשכנע את אבו מאזן לחזור לשולחן המו"מ על מנת להגיע לפתרון של שתי מדינות לשני עמים", אמר

ימים ספורים לפני הגעתו של נשיא ארה"ב לביקור היסטורי בארץ, מדגיש שגריר ישראל בארה"ב מייקל אורן כי אובמה מגיע עם מסר חיובי של תמיכה וחיזוק הברית בין המדינות. "זה מסר שישמעו גם אזרחי ישראל וגם ברחבי המזרח התיכון כולו", אמר אורן בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זו תהיה הנסיעה הראשונה של אובמה מחוץ לארה"ב בכהונתו השנייה", הזכיר אורן. "מתוך יותר מ-190 מדינות בעולם הוא בחר להגיע אלינו. הוא יבקר בהיכל הספר עם המגילות העתיקות, ויניח זר על קברו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל. בזה הוא מעביר מסר לעולם לגבי השורשים העמוקים ביותר של המדינה היהודית במזרח התיכון", הסביר אורן והמשיך, "זו לא מדינה שנפלה מהשמיים אחרי השואה, זו מדינה שהיא באמת שורשית לאזור, והיא קבועה והיא לגיטימית. כל זה מעניק גושפנקה משמעותית לרעיון הציוני".

אורן אמר כי במהלך הביקור ידון הנשיא עם ההנהגה הישראלית בכל נושאי הליבה ובהם המו"מ עם הפלסטינים, הנעשה בסוריה והגרעין האירני.

"אנחנו שותפים לרצון של הנשיא להניע את השיחות עם הפלסטינים ולשכנע את אבו מאזן לחזור לשולחן המו"מ על מנת להגיע לפתרון של שתי מדינות לשני עמים", אמר השגריר הישראלי.

הוא התייחס גם לנושא מעורר המחלוקת של שחרור המרגל היהודי ג'ונתן פולארד ואמר: "פולארד שילם מחיר כבד ואנחנו לוקחים אחריות - התנצלנו. הגיע הזמן שהוא ישוחרר. נתניהו יעלה את הנושא בפני אובמה ואנחנו מקווים שהוא ישתחרר בקרוב".

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

גלעד שליט קרא לשחרורו של פולארד

במיוחד לכבוד ביקור אובמה: כיפת ברזל תוצב בנתב"ג?

"החלום שלי - שג'ונתן יהיה בבית בליל הסדר"

דגלים ומנקים: י-ם נערכת לאובמה

"הרגיעו את השטח לקראת ביקור אובמה"

בגלל ביקור אובמה: נדחה דיון ב-E1

לקראת אובמה: בעזה מבטיחים הסלמה

הפקקים באים: היכונו לביקור אובמה

15,000 שוטרים יאבטחו את אובמה

פשקווילים לאובמה: "שיציל אותנו מהציונים"

לראשונה: הנשיא אובמה יבקר בישראל