אבו מאזן: "הסיכויים לחידוש המו"מ קלושים"

רגע לפני שמוקמת בישראל ממשלה חדשה, מזכיר יו"ר ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי הנושא המדיני עדיין עומד על הפרק. בפגישה עם נשיא רוסיה פוטין במוסקבה הביע אבו מאזן תקווה לחידוש שיחות השלום השנה, אך הוסיף כי "הסיכויים לכך אינם נראים גבוהים"

מביע פסימיות. אבו מאזן (רויטרס)

אחרי המו"מ הקואליציוני - מו"מ מדיני? על רקע הצפי להשבעת הממשלה חדשה בשבוע הבא, מביע יושב-ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן פסימיות בנוגע לחידוש תהליך השלום עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מקווים ששיחות שלום משמעותיות יחלו השנה, למרות שהתקוות לכך הן כנראה לא מאוד גבוהות", אמר אבו מאזן במהלך פגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקבה.

"אני מקווה שבסופו של דבר נגיע להסדר פוליטי המבוסס על עקרון שתי המדינות", הוסיף יו"ר הרשות הפלסטינית. במהלך הפגישה הבהיר הנשיא פוטין כי רוסיה תעשה כל שביכולתה על מנת לקדם את השלום באזור.

מזכ"ל האו"ם: גובר חוסר הסובלנות בעולם לכיבוש

הבוקר דווח במעריב כי מזכ"ל האו"ם באן קי מון פרסם אתמול דוח פרי עטו בנושא מעמדם של הפלסטינים בארגון האומות המאוחדות ובין השאר קבע בדוח כי בכל המסמכים הרשמיים ובישיבות האו"ם יוכרו הפלסטינים כחלק ממדינת פלסטין.

בדוח שכתב מותח באן ביקורת קשה על ישראל: "ההחלטה על שדרוג מעמדם של הפלסטינים ברוב של 138 מדינות, מסמל את חוסר הסבלנות ההולך וגובר בעולם לכיבוש רב השנים. סיום הכיבוש והשגת פתרון של שתי מדינות היה צריך להתרחש כבר מזמן".

מזכ"ל האו"ם הטיל על ישראל את חוסר ההתקדמות בתהליך השלום, וציין בהקשר הזה את המשך הבנייה בהתנחלויות, ובמיוחד את אזורE1 השנוי במחלוקת. "ישראל מקדמת תוכניות להקמת 11,500 יחידות דיור מעבר לקו הירוק, למרות שבנייה מעבר לקו הירוק מנוגדת לחוק הבינלאומי", כתב באן בדוח.