הקשר היהודי של האפיפיור: צפו בפרנציסקוס מדליק נרות חנוכה

גם בבחירת האפיפיור, כמו בכל אירוע חשוב בעולם, בישראל בוחנים קודם כל את הקשר היהודי. מסתבר שהאפיפיור החדש היה בקשר טוב עם הקהילה היהודית בארגנטינה ולקח חלק פעיל בחג החנוכה האחרון. אולי בשל כך יענה האפיפיור הטרי להצעתו של הנשיא פרס להגיע לבקר בישראל

האפיפיור החדש, פרנציסקוס (רויטרס)

בבוקר שאחרי בחירת האפיפיור החדש, העולם כולו עוסק בניסיון לייצר קווים לדמותו של המנהיג הקתולי החדש. הטלוויזיה בארגנטינה, ארץ מוצאו של פרצניסקוס, מציגה היום תמונות של האפיפיור מדליק נרות עם אנשי הקהילה היהודית בבואנוס איירס בחג חנוכה האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתבה נראה האפיפיור החדש לצד שגרירת ישראל בארגנטינה ומנהיגי הקהילות היהודיות, על שפע הזרמים שבה. מי שהיה אז הקרדינל חורחה ברגוליו, דיבר על "האור הקדוש שמאיר את האנושות". כתב הרשת הארגנטינית הסביר כי "בזמנים של משבר במזרח התיכון, יהודים ונוצרים בארגנטינה עורכים טקסים משותפים כדי להראות לעולם שטוב יותר לחיות בשלום".

הנשיא פרס: "האפיפיור הוא אורח רצוי בארצנו"

בתוך כך, במהלך פגישה במשכן הנשיא בירושלים עם ראשי הכנסייה הקתולית של פולין, בירך הבוקר שמעון פרס את האפיפיור החדש על בחירתו, והתייחס לקשר ההדוק שיש בין הדתות היהודית והנוצרית. "האפיפיור הנבחר מחליף את בנדיקטוס ה-16 שהיה ידיד אמת לישראל ולעם היהודי, ופעל רבות לקידום היחסים ההיסטוריים בין העם היהודי לכנסייה הקתולית", אמר הנשיא.

"המנהיג של העולם הקתולי הוא מנהיג רב חשיבות לא רק לעולם הקתולי אלא לעולם כולו", המשיך פרס. "הוא יכול להביא עימו רוח טובה של שלום ושל תקווה. האפיפיור הנבחר כבר יודע בליבו שהאל מעדיף שלום, שהאל רוצה שאדם לאדם יהיה חבר, שהעולם יהיה נטול רוע".

אחרי שבשנת 2009 האפיפיור הפורש בנדיקטוס ה-16 ביקר בישראל, הזמין הנשיא פרס גם את מחליפו של בנדיקטוס לבקר בארץ. "האפיפיור פרנציסקוס הוא אורח רצוי בארצנו, ויתקבל כאן באהבה ובברכה על ידי כולם - יהודים, מוסלמים ונוצרים כאחד", הבטיח פרס.