דגלים ומנקים: ירושלים נערכת לאובמה

נשיא ארה"ב ברק אובמה יגיע לישראל בשבוע הבא, ובירושלים מתכוננים כבר מעכשיו לאירוע ההיסטורי. 1,000 דגלים נתלים בימים אלה בבירה, וצוותי העירייה כבר החל את הניקיונות. במקביל: גורמי החירום דנו על משימת האבטחה

המסוק שיטיס את אובמה במהלך שהותו בישראל (פייסבוק)

בעיריית ירושלים כבר "מעלים כוננות" לקראת ביקור נשיא ארצות הברית ברק אובמה בישראל בשבוע הבא. העירייה פתחה במבצע לתליית של 1,000 דגלים ועורכת ניקיונות ברחבי העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, אנשי העירייה פועלים יחד עם משרד ראש הממשלה ועם משטרת ישראל להכנת צירי התנועה בעיר בימי הביקור. לקראת הביקור, התקיימו מספר ישיבות בהשתתפות כל גורמי הביטחון על מנת לאבטח אותו כנדרש. המשטרה אף תלתה בכמה שכונות דפי הוראות לתושבים.

הכניסה לעיר. בהיכון (חדשות 2)

בנוסף, נערכו ביקורות של מחלקת מניעת דליקות באתרים ובמלונות בהם ישהה הנשיא, זאת על פי הדרישות שהתקבלו על ידי הצוותים האמריקנים. דובר שירותי הכבאות בעיר אסף אברס מסר כי לכבאים שייקחו חלק מהביקור נערכו בדיקות ביטחוניות.

הוראות שחולקו לתושבים (חדשות 2)

גם לעיתונאים זרים דואגים בעירייה: בבירה יערכו סיורים לצוותי התקשורת הרבים ולבכירים המתלווים לנשיא. "נחשוף את העיר במלוא תפארתה, עם חבילות מידע לעיתונאים, אופציות לסיורים, וטעימה מהמגוון התרבותי שקיים בירושלים", נמסר מהעירייה.