אובמה יגיד לנתניהו: "תתנצלו ותסיימו את המשבר עם טורקיה"

בין שלל הנושאים שצפויים להעסיק את הנשיא אובמה במהלך ביקורו בישראל, ישנו נושא אחד מפתיע יחסית. אובמה עומד להפציר בישראל לסיים את המשבר עם טורקיה. בישראל עומדים להשיב כי הם לא מוכנים לתכתיב טורקי, אבל הם יביעו נכונות להתגמש אם גם אנקרה תתגמש בעקבות לחץ זהה מצד ארצות הברית

אובמה מתכוון להפציר בישראל במהלך ביקורו לסיים את המשבר עם טורקיה. הנתק בין ירושלים לאנקרה מפריע לאמריקנים במהלכים שלהם מול סוריה ומול אירן. אובמה סבור שממשלה חדשה בישראל עם לבני ולפיד שיצטרפו אליה, וכשליברמן יהיה בתפקיד פחות בכיר, תוכל אולי להביא לסיומו של המשבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם בכירים בנאט"ו פנו באחרונה לבכירים בישראל בטענה שהגיע הזמן לשים סוף לנתק בין שתי המדינות. בישראל אומרים בתגובה שהם לא בטוחים כי ארדואן מראה גמישות.

המחשבה הישראלית מקבלת גם גיבוי מראשי האופוזיציה הטורקית שהעבירו מסר לירושלים ובו נאמר כי לישראל מוטב שלא להתנצל. "ארדואן רק רוצה להשפיל אתכם", אמרו ראשי האופוזיציה. הישראלים יגידו זאת לאמריקנים, אבל יבטיחו להם שאם ארצות הברית תפעיל לחץ על אנקרה להתגמש, גם ישראל תהיה מוכנה להתגמש.

"ישראל מוכנה להתנצל כפי שארצות הברית התנצלה בפני פקיסטן על הרג חפים מפשע", יבהירו בירושלים, "אבל תתנגד לתכתיב טורקי". בשורה התחתונה, ישראל צפויה להשיב לאובמה כי "אם יופעל הלחץ על אנקרה, ואם תהיה הגמשה טורקית, אז סוף המשבר אפשרי".