הנשיא פרס: "רצח אזרחים צרפתים וילדים יהודים בטולוז - הפנים המכוערות של הטרור"

נשיא המדינה קיים מפגש מיוחד עם ראשי הקהילה היהודית ועם משלחת של אימאמים מוסלמים בטולוז במלאת שנה לפיגועי הטרור. "חיי אדם יותר קדושים מהמקומות הקדושים - ממכה, מהוותיקן ומירושלים", אמר נשיא קונפדרציית האימאמים בצרפת

עם תחילת אירועי הזיכרון בצרפת לציון שנה לפיגועים בטולוז, קיים היום נשיא המדינה שמעון פרס פגישות מיוחדות עם ראשי הקהילה היהודית בצרפת, עם משלחת של אימאמים מוסלמים, וראשי מסגדים מרכזיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא הופתע מעוצמת התמיכה אשר הפגינו האימאמים בישראל. בפתח הפגישה התייחס האימאם שלגומי לפיגועי הטרור בהם נרצחו החיילים הצרפתיים במונטובאן וילדי בית הספר בטולוז, ואמר כי יום הזיכרון הוא "יום אבל נורא בו החל מסע רצח וטרור שכולנו סבלנו ממנו".

האימאם פנה לנשיא פרס והוסיף: "אנחנו המוסלמים קורבנות כמוכם היהודים לאותו קיצוני אשר יצא למסע רצח ולקח גם חיים של ילדים. אנחנו פה כדי לומר לאחינו הצרפתים וליהודים: כולנו ביחד מאוימים על ידי הטרור, נפגעים מהטרור וקוראים לתקווה ואופטימיות לשלום בסיום השנה הנוראה הזאת. אנו מלמדים את המאמינים כי חיי אדם יותר קדושים מהמקומות הקדושים - ממכה, מהוותיקן ומירושלים".

הנשיא פרס אמר לאימאם שלגומי: "מי שרצח אזרחים צרפתים וילדים יהודים בטולוז הראה את הפנים המכוערות של הטרור. דבריך הראו את הנשגב שבשלום. אני רואה בכם אחים לדרך, דיאלוג בינינו הינו חשוב ומועיל ולכן לפגישה זו חשיבות עליונה בעיני. אנחנו נעבוד ביחד, למען כל העמים בעולם, למען ישראלים ופלסטינים ולמען שלום בעולם".

בפגישה עם הקהילה היהודית השתתפו ראשי הקהילות היהודיות בצרפת, בהם ראש הקהילה בטולוז שעדכן את הנשיא על התמודדותה של הקהילה היהודית שנה לאחר הרצח. נציגי הקהילה היהודית ביקשו לשמוע מהנשיא על הדרכים לחידוש תהליך השלום עם הפלסטינים, הסוגיה האירנית והמצב במזרח התיכון. כמו כן דנו במקרי האנטישמיות בצרפת, על רקע הפיגוע בטולוז אשר צרפת מציינת השבוע שנה להתרחשותו.