דובר הבית הלבן: "אובמה יגיע, גם בלי שתוקם ממשלה"

במהלך תדרוך עיתונאים, אמר ג'ושוע ארנסט כי ביקורו של הנשיא האמריקני בישראל שצפוי לצאת לדרך לקראת סוף החודש - יתקיים כמתוכנן. "אובמה לא מתערב בענייני הפוליטיקה הפנימית של ישראל", אמר, "הוא מגיע כדי לדבר עם העם בישראל"

אובמה ונתניהו בפגישה. ארכיון (לע"מ - משה מילנר)

דובר הבית הלבן הבהיר הערב כי ביקורו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שעתיד להגיע לישראל לקראת סוף החודש - ייצא לפועל כמתוכנן. זאת על רקע החשש שהתעורר בישראל לגבי האפשרות שלא תוקם ממשלה. כך דיווח ה"לוס אנג'לס טיימס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לנשיא אובמה אין עניין במאבקים הפוליטיים של ישראל", אמר ג'ושוע ארנסט. "אנחנו הולכים", הוסיף, והדגיש, כי "גם אם לא תוקם ממשלה בישראל - זה לא יפריע לנשיא להגיע ולבקר". בהמשך תדרוך העיתונאים אמר הדובר, כי "מטרת הביקור של אובמה היא אחרת: לדבר עם העם בישראל".

על סף חתימה: "לפיד גורר המשא ומתן"

שמונה ימים לפני שהזמן להקמת הממשלה אוזל, נראה כי המתח במערכת הפוליטית - אפסי: מסתמן, כי רוב תפקידי השרים כבר סגורים, כששר האוצר הבא של מדינת ישראל יהיה, ככל הנראה, יושב-ראש יש עתיד, יאיר לפיד, ונפתלי בנט יהיה זה שיקבל את תיק התמ"ת.

למרות זאת, ציינו הערב גורמים בליכוד-ביתנו, כי הם "חוששים שלפיד גורר את המשא ומתן עד הרגע האחרון כדי לא לאפשר לבדוק אופציה אחרת ואז 'לסחוט' ולהכניס בקשות חדשות". עוד הוסיפו, כי זוהי הסיבה שהם תובעים ממנו לפתוח במשא ומתן מחדש ולהמשיך אותו "עד שייצא עשן לבן".

מוקדם יותר היום דווח כי יושב-ראש יש עתיד, יאיר לפיד, ויתר סופית על תיק החוץ ושוקל כעת ברצינות לקחת את תיק האוצר - כך מסרו גורמים המקורבים למשא ומתן משתי המפלגות. ביממה האחרונה פנו ללפיד גורמים רבים, ובהם בכירים במשק, וביקשו ממנו לקחת את תיק האוצר.