איש עסקים סורי: "אסד ניהל עסקאות עם ישראל"

בריאיון לרשת "אל-ערביה", אמר פיראס טלאס, אחיו של מקורב הנשיא שערק, הגנרל מנאף טלאס, כי המשטר במדינה רצח את ראש הממשלה לשעבר, מחמוד א-זועבי, לאחר שהתעורר חשד כי ניסה לחשוף את דבר קיום המגעים עם ישראל

ניהל עסקאות עם ישראל? אסד (רויטרס)

רשת "אל-ערביה" פרסמה היום ריאיון עם איש העסקים הסורי, פארס טלאס, אחיו של הגנרל הסורי שערק ומקורבו לשעבר של אסד - שטען כי הצדדים ניהלו מגעים חשאיים שכללו גם הזרמת נפט מסוריה לישראל. לדיווח אין אישור מכל מקור אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המשטר בסוריה רצח את ראש הממשלה לשעבר, מחמוד א-זועבי, בגלל שהתעורר לגביו החשד שהוא מעוניין לחשוף את הקשר בין בשאר אסד לממשלת ישראל", אמר איש העסקים.

אסד: "נגיב על תקיפת ישראל בשטחנו"

ה"סאנדיי טיימס" הבריטי פרסם בתחילת השבוע ריאיון שקיים עם נשיא סוריה בשאר אסד, שהתייחס לדיווחים ממקורות זרים על המתקפה הישראלית על המתקן הצבאי בסוריה ואמר: "דמשק הגיבה בדרכה שלה, גם אם לא הצהירה על פעולותיה בפומבי וישראל יודעת זאת". בנוסף, הבטיח אסד שאין בכוונתו לפרוש מיוזמתו מכס הנשיאות.

"ישראל מכירה את יכולת התגובה של סוריה", אמר נשיא סוריה, אך לא ציין מה יהיה סוג התגובה שתנקוט ארצו ומתי. בהמשך, האשים אסד את בריטניה בכך שלטענתו, היא "מחמשת טרוריסטים". "איך ייתכן שהם מבקשים להביא לסיום האלימות בסוריה, אך מחמשים את המורדים?", תהה.

הוא המשיך ותקף את ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון, שאותו כינה "אדם תמים, מבולבל ולא מציאותי".