דיווח: ישראל תעביר כ-700 כלי ירי לידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים

מערכת הביטחון תמסור לידי כוחות הביטחון הפלסטינים כ-700 רובים לקראת ביקורו של הנשיא אובמה, כך דווח ב"ידיעות אחרונות". על פי הפרסום, הפלסטינים התחייבו בתמורה לשמור על השקט ברחובות ולא לבצע מהלכים חד צדדיים בעת הביקור

"ישראל תעביר רובים לידי הרשות", ארכיון (חדשות 2)

האם ישראל עומדת להעביר כ-700 כלי נשק לידי כוחות הביטחון הפלסטינים? "ידיעות אחרונות" מפרסם כי המדינה תמסור רובים לאנשי הביטחון ברשות, שבתמורה תימנע מביצוע מהלכים מדיניים בעת ביקורו של הנשיא אובמה בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המהלך המסתמן, הינו תוצר של מגעים המתקיימים בין גורמים במשרד ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין מחלקת המדינה האמריקאית לקראת ביקורו המתקרב של אובמה בירושלים.

גורמים במערכת הביטחון הסבירו את נחיצות המהלך, בצורך בחיזוק מנגנוני הביטחון הפלסטינים שאמצעי הלחימה שבידיהם נשחקו. העברת כלי הירי תאפשר להם לבצע עבודתם ביעילות נגד מפרי סדר וגורמי טרור ותחזק את יעילותם, הסבירו הגורמים.

הפלסטינים מצדם, התחייבו בפני האמריקנים שלא לבצע מהלכים חד צדדיים, ובכלל זה גם פנייה למוסדות בינלאומיים בעת ביקורו של הנשיא אובמה באזור. הפלסטינים אף התחייבו לבצע מהלכים להפחתת המתיחות בשטח הנרשמת בימים אלו על רקע מחאת האסירים.

ישראל: "צעדים בוני אמון"

"צעד בונה אמון לקראת ביקור אובמה", ארכיו (רויטרס)
המהלך להעברת הנשק לידי כוחות הביטחון הפלסטינים תואם למעשה במפגשים שהתקיימו בין נציגים ישראלים ופלסטינים לבין מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי. על פי הדיווח, מסירת הרובים תהא צעד אחד מבין שורה של צעדים שהוגדרו על ידי הצדדים כ"בוני אמון" ונידונו בשבוע שעבר בוושינגטון.