סגן נשיא ארה"ב: " "אובמה לא מבלף בעניין אירן"

בצל כישלון שיחות הגרעין בין הרפובליקה האסלאמית למערב בקזחסטן, התייחס ג'ו ביידן לתכניתה הגרעינית של טהרן. "נסכים למשא ומתן, אך כל האופציות נותרו על השולחן", ציין, והוסיף: "כשאובמה מדבר - הוא לא משקר"

ביידן וברק בוושינגטון, היום (AP)

במהלך דברים שנשא בוועידת איפא"ק (הוועד האמריקני-ישראלי לענייני ציבור), התייחס סגן הנשיא האמריקני, ג'ו ביידן, למספר סוגיות בוערות ובראשן תכנית הגרעין של אירן וכישלון השיחות בין הרפובליקה האסלאמית לשש מעצמות המערב, ותמיכתה של הראשונה בארגון חיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תכניתה הגרעינית של אירן ותמיכתה בארגוני טרור כגון חיזבאללה מסכנות לא רק את ישראל - אלא את העולם כולו", אמר ביידן, והוסיף כי חלן ההזדמנויות לשיחות בנושא "הולך ומצטמצם". "כשהנשיא אובמה מדבר על האופציה הצבאית - הוא לא מבלף. הוא מתכוון למה שהוא אומר. כל האופציות עדיין על השולחן", הדגיש.

בהמשך, אמר סגן נשיא ארצות הברית כי "אנו מבינים שאם ישראל טועה בהערכותיה - הדבר עלול לסכן את קיומה ולכן אנו מחויבים לביטחונה. דבר זה לא ישתנה. ואמר כי "אנחנו מבינים שאם ישראל טועה, זה עשוי לסכן את עצם קיומה", הוסיף ביידן ואמר: "לכן אנחנו מחויבים לביטחונה של ישראל, וזה לא ישתנה".

ביידן אף אמר, כי "למרות שבינינו לממשל הישראלי ישנן חילוקי דעות בכל הנוגע לטקטיקה, אין אנו חלוקים בנוגע לאסטרטגיה: זכותה של ישראל להגן על עצמה - ואנו נעמוד מאחוריה".