נתניהו: אדון עם אובמה על פולארד

רה"מ נפגש עם אסתר פולארד, רעייתו של המרגל היהודי הכלוא בארה"ב, והבטיח לה כי ידון עם אובמה על שחרורו במהלך ביקורו של הנשיא האמריקני בישראל: "הגיע הזמן שיונתן ייצא לחופשי". אסתר פולארד: "אם לא עכשיו, אי מתי''

נתניהו: הגיע הזמן שיונתן ישתחרר (עמוס בן גרשום לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בצהריים עם אסתר פולארד, רעייתו של המרגל היהודי ג'ונתן פולארד. ''כבר מזמן הגיע הזמן שיונתן ייצא לחופשי", אמר לה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפגישה השתתפו גם לורנס קורב, לשעבר עוזר מזכיר המדינה האמריקאי ואפי להב, ראש הוועד לשחרור פולארד. "הנושא הזה יעלה בביקור עם הנשיא אובמה", אמר ראש הממשלה. "זה כבר עלה פעמים אינספור על ידי וגם על ידי אחרים, והגיע הזמן שייצא לחופשי''. אסתר פולארד אמרה לנתניהו: "יונתן לא יכול יותר. זאת הזדמנות פז כשמגיע עכשיו נשיא ארה''ב, אם לא עכשיו, אי מתי''.

כ-100 אלף איש חתמו על העצומה לשחרור פולארד

מאז הכריז הבית הלבן על ביקורו הצפוי של נשיא ארה"ב אובמה בישראל בעוד כשבועיים, הלכו והתגברו המאמצים להביא לשחרורו של המרגל הכלוא זה 28 שנים. רעייתו אסתר נפגשה לפני כשבועיים עם חברי כנסת וראשי הסיעות השונות, ביניהם גם עם יו"ר "יש עתיד" ח"כ יאיר לפיד, על מנת לבקש מהם להעלות את סוגיית השחרור של בעלה במסגרת שיחות המשא ומתן הקואליציוני.

"אני מבקשת מנשיא המדינה וראש הממשלה, אנא פעלו עכשיו בכדי להציל את בעלי. אחרי 28 שנים בכלא הטרגדיה הזו חייבת להפסק", הפצירה פולארד. "שמענו את דבריהם של הבכירים שקראו לשחרורו, ראינו את מסמכי ה-CIA שקבעו שהוא העביר מידע רק על מדינות ערב ולא פעל נגד ארה"ב", הזכירה. "יש לפעול עכשיו בכדי להפסיק את הטרגדיה הזו לפני שכבר לא יהיה את מה להציל", הזהירה.

עשרות אזרחים הגיעו בשבועות האחרונים ל"משמרות הצלת חיים" מול בית הנשיא בירושלים, בשעה שהנשיא אירח במעונו סנאטורים אמריקנים בכירים. המפגינים הניפו שלטים בעברית שקראו לנשיא "אל תתן לפולארד להנמק בכלא" וכן שלטים באנגלית בהם הופיעו דמיותיהן של בכירים אמריקנים מהשורה הראשונה התומכים בשחרור של פולארד. ברשת נפתחה עצומה הקוראת לנצל את הביקור החשוב בכדי לסיים את הסוגייה הכאובה ולהביא לשחרורו של פולארד. עד כה, חתמו עליה קרוב ל-100 אלף איש, כשהיעד שהוצב מלכתחילה עומד על 150 אלף.