נערכים לביקור אובמה: קרי ייפגש היום עם אבו מאזן בריאד

מזכיר המדינה האמריקני, שמבקר בערב הסעודית במסגרת הסיור הראשון שלו בתפקיד במזה"ת, ייפגש היום עם יו"ר הרשות הפלסטינית. בפגישה שנקבעה רק הבוקר השניים יתכוננו לביקורו של הנשיא האמריקני באזור בעוד שבועיים. קרי שוחח עם עמיתיו בריאד על הגרעין האירני ואמר שלפתרון הדיפלומטי יש זמן מוגבל

ג'ון קרי בסעודיה (חדשות 2)

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ייפגש אחר הצהריים עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן במהלך ביקור של השניים בערב הסעודית - כך מדווח הוושינגטון פוסט, שטוען כי הפגישה הוכנסה רק הבוקר ללוח הזמנים העמוס של קרי. על פי הדיווח, מזכיר המדינה האמריקני, שילווה את אובמה במהלך כל ביקורו באזור, ישוחח עם המנהיג הפלסטיני על ההכנות לביקור הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקור, קרי היה אמור להגיע לירושלים ולרמאללה במהלך הסיור שהוא מקיים השבוע במזרח התיכון, אבל הבית הלבן החליט לבטל את הביקור, ככל הנראה, בגלל שנתניהו עדיין עמל על הרכבת קואליציה.

לפתרון הדיפלומטי מול הגרעין האירני יש זמן מוגבל

קרי, שעורך את הסיור הראשון שלו בתפקיד, הגיע לערב הסעודית אחרי ביקור טעון במצרים וסיורים ברחבי אירופה. מערב הסעודית הוא ימשיך לאיחוד האמירויות ולקטאר ומשם, בחזרה לארצות הברית (ביום רביעי הקרוב).

על פי הוושינגטון פוסט, קרי דן עם המנהיגים באזור המפרץ על מלחמת האזרחים בסוריה ואיום הגרעין האירני. רשת אל ערבייה מדווחת שקרי אמר לעמיתיו בריאד שלפתרון הדיפלומטי לסוגיית הגרעין האירני יש זמן מוגבל .

הפגישה עם אבו מאזן תהיה הפגישה הראשונה של קרי עם המנהיג הפלסטיני מאז שקיבל על עצמו את התפקיד. בראיונות הראשונים שהעניק כמזכיר המדינה ובמהלך התשאול שעבר מול ועדת הסנאט למדיניות חוץ, אמר קרי שהוא מתכוון להתרכז בחידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים במרכז סדר העדיפויות שלו ושהסוגיה הישראלית - פלסטינית נוגעת לכל המזרח התיכון.