דיווח: שר החוץ הטורקי סירב ללחוץ את ידו של שר הביטחון ברק

הסכסוך בין ישראל לטורקיה נמשך: עיתון טורקי מדווח הבוקר כי שר החוץ של טורקיה דבוטאולו סירב ללחוץ את ידו של שר הביטחון ברק, במהלך ועידת ביטחון שהתקיימה במינכן לפני כחודש. דבוטאולו לברק: "תמיד יהיה מרחק בינינו, אלא אם כן תעמדו בדרישותינו". לשכת ברק מכחישה

המשבר נמשך. דבוטאולו וברק (AP, חדשות 2)

שר החוץ של טורקיה אחמט דבוטאולו סירב ללחוץ את ידו של שר הביטחון אהוד ברק במהלך וועידת הביטחון במינכן בחודש שעבר - כך דיווח העיתון הטורקי "טודייז זאמאן". מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה כי האירוע "לא היה ולא נברא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכך, על פי הדיווח, דחה דבוטאולו את הניסיון של גורמים אמריקנים וגרמנים לשבור את הקרח בין המדינות. התקרית התרחשה בארוחת ערב במינכן. "ככל שהמרחק של שני צדי השולחן הוא רחב, אנו לא יכולים להגיע זה לידיו של זה", אמר ברק לדבוטאולו על פי הדיווח. זה השיב לו בקור רוח: "הבעיה היא לא בגודל השולחן. תמיד יהיה מרחק בינינו, אלא אם כן תעמדו בדרישות שלנו".

התקרית התרחשה על רקע המתיחות הגוברת בין ירושלים באנקרה, בעקבות תקרית משט המרמרה בה נהרגו אזרחים טורקים. ישראל עדיין לא הביעה התנצלות רשמית לדרישת טורקיה, מה שערער עוד יותר את היחסים בין שתי המדינות.

לחדשות 2 נודע לאחרונה כי בניסיון ליישר את ההדורים בין שתי המדינות, נערכה, ביוזמת לשכת ראש הממשלה, פגישה חשאית ברומא בין ראש המטה לביטחון לאומי, יעקב עמידרור, לבין מנכ"ל משרד החוץ באנקרה. השיח בין הצדדים לא עלה יפה - והסתיים בכישלון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה לפני כשבוע בחריפות את הדברים שאמר מקבילו הטורקי, רג'פ טאיפ ארדואן. האחרון קרא בכנס בווינה "להגדיר את הציונות כפשע נגד האנושות, יחד עם האיסלאמופוביה, האנטישמיות והפשיזם". "מדובר באמירה אפלה ושקרית, שחשבנו שכמוה עברו מן העולם", אמר נתניהו.