דיווח: נתניהו ועבדאללה נועדו בחשאי בשבוע שעבר

סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת כי ראש הממשלה ומלך ירדן נפגשו בחשאי בעמאן ודנו בקידום המשא ומתן מול הפלסטינים לקראת ביקור אובמה בסוף החודש. השבוע הודיע מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי כי הנשיא לא מגיע כדי להכתיב לצדדים הסכם

דנו על קידום המו"מ המדיני. נתניהו ועבדאל (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא בשבוע שעבר לפגישה חשאית עם עבדאללה מלך ירדן, כדי לדון עמו בקידום המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים, לקראת ביקור אובמה - כך מדווחת סוכנות הידיעות הצרפתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקור דיפולומטי בצרפת מסר כי נתניהו שוחח עם עבדאללה על האפשרות לחידוש המגעים עם אבו מאזן בתיווך ירדני. הפגישה בין שני המנהיגים היא לא הראשונה בתקופה האחרונה. כחודש לפני הבחירות דווח על ביקור חשאי של נתניהו בירדן, במהלכו דן עם המלך עבדאללה בהתפתחות מלחמת האזרחים בסוריה ובסכנה של נפילת מאגרי הנשק הכימיים העצומים של הנשיא אסד לידי ארגוני טרור.

הדיווח על הפגישה האחרונה בין עבדאללה לנתניהו, בנושא הפלסטיני, מגיע על רקע ההכנות בישראל לקראת ביקור אובמה בעוד כשבועיים, שצפוי להתמקד בין היתר בניסיון להתנעת התהליך המדיני. ביום שלישי טען מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, כי הנשיא לא יכתיב הסכם שלום לישראל ולפלסטינים בביקורו הצפוי בחודש הבא, אלא בכוונתו רק "להקשיב" למנהיגים.

ביקורו של אובמה במזרח התיכון עורר השערות על יוזמה חדשה שיביא איתו נשיא ארה"ב, לחידוש הליך השלום הקפוא מאז 2010. אבל קרי, ששוחח עם סטודנטים גרמנים במהלך הסיור העולמי הראשון שלו בתפקיד החדש, מנמיך ציפיות. "אנו לא עומדים להגיע ולהכתיב לכולם מה הם צריכים לעשות", אמר. "אני רוצה לדון והנשיא רוצה להקשיב".