"להיפטר מאבו מאזן ולהגיע להסדר"

יו"ר ישראל ביתנו שר החוץ ליברמן הציג את הדרך להסדר כולל עם העולם הערבי שהוא מציע. "אחרי הסתלקות אבו מאזן והפלת חמאס צריך להתחיל לדבר", אמר. על הטרור האיסלאמי: "שתיקת אירופה תורמת לשנאה רצחנית"

שר החוץ אביגדור ליברמן נשא הבוקר (רביעי) דברים בכנס שנערך במשרד החוץ והתייחס לפיגוע בסופר הכשר בפריז ולסכסוך הישראלי-פלסטיני. "אם מדברים ברצינות על תהליך מדיני, צריך קודם כל להיפטר מאבו מאזן", הבהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ליברמן, שנפגש עם שגרירי ישראל במרחב אירו-אסיה, הגדיר את יו"ר הרשות הפלסטינית כמכשול משמעותי בדרך להסדר מדיני. "האיש נלחם על הישרדותו האישית וחושב על טובתו האישית ולא על טובת הפלסטינים", האשים שר החוץ. "אבו מאזן סבור שהדרך היחידה מבחינתו לשרוד, מבחינה אישית, היא הסלמה בזירה הבינלאומית משום שזה מאפיל כביכול על החולשה שלו מול החמאס ועל הביקורת הפנימית".

"כבר אחרי אנאפוליס היה צריך להגיע למסקנה שאבו מאזן הוא לא פרטנר להסדר אלא מכשול להסדר", תקף ליברמן. "הוא משתמש ברטוריקה נגד טרור קונבנציונאלי אבל מוביל בעצמו טרור מדיני. את היוזמות האחרונות אי אפשר להגדיר אחרת אלא כטרור מדיני. אם מדברים ברצינות על תהליך מדיני צריך קודם כל להיפטר מאבו מאזן היושב ברמאללה ולמגר את שלטון החמאס בעזה. בלי שני הדברים הללו כל מאמצינו בגדר הכל דיבורים, הכל כאלם פאדי".

"לפעול בצעדים נחושים נגד אבו-מאזן" (רויטרס)

"האנטישמיות הרצחנית - בגלל הקיצוניות האסלאמית"

שר החוץ הזהיר מהשלכות הפנייה הפלסטינית למהלכים חד-צדדיים באו"ם ואמר: "מה שקרה, במיוחד בחודש האחרון, זה חציית כל הקווים האדומים. הניסיון הנוסף להעביר החלטה חד-צדדית במועצת הביטחון על הקמת מדינת פלסטינית וההצטרפות לבית הדין הבינלאומי בהאג, לא משאירים לנו שום ברירה אלא לפעול בצעדים נחושים נגד אבו-מאזן. אסור שהפעם הקפאת הכסף לפלסטינים "תופשר" אחרי תקופה קצרה כפי שקרה בפעמים קודמות. הפעם צריך להבהיר שהכסף יועבר אך ורק לאחר הסתלקותו של אבו מאזן".

הוא מתח ביקורת חריפה על התנהלות מדינות אירופה אל מול האנטישמיות הגואה, לאור הפיגוע בצרפת שבו נרצחו ארבעה יהודים ב"היפר כשר". "רוב השיח, גם בעולם וגם בצרפת, היה על חופש הביטוי, על הקיצוניות, על איסלמופוביה ולא על אנטישמיות, וזה מצער ומדאיג מאוד. במיוחד על רקע הפיגועים הקודמים בטולוז ובמוזיאון היהודי בבריסל", אמר ליברמן. "לכן, צריך להפסיק להיות פוליטיקלי קורקט ולהגיד את האמת. זו אותה שנאת יהודים הקלאסית בגרסה מודרנית והתשתית העיקרית לאנטישמיות הרצחנית היא הקיצוניות האסלאמית"

לדבריו, "גם אותן מדינות אירופאיות ששותקות לנוכח ההשתלחויות החוזרת ונשנות של ארדואן במדינת ישראל, הקורא למדינתנו מדינת טרור, תורמות לאותה שנאה רצחנית כלפי יהודים באירופה. שתיקת הכבשים של אירופה המתורבתת, אירופה של פוליטיקלי קורט כלפי בריון שכונתי ואנטישמי כמו ארדואן וחבורתו מחזירה אותנו למציאות של שנות ה- 30".