אריאל: לקלוט עולים מצרפת ביהודה ושומרון

שר השיכון שיגר מכתב למועצת יש"ע שעניינו קליטה המונית של עולים מצרפת לשטחים, והורה לגורמי מקצוע במשרד הבינוי וברשות מקרקעי ישראל להרחיב התנחלויות כדי לקלוט אותם

ארכיון (פלאש 90)

פרסום ראשון: אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו קרא ליהודי צרפת לעלות לישראל, יש כבר מי שדואג היכן לשכן אותם וייתכן שהמעבר מעיר האורות יהיה אל מעבר לקו הירוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב (שלישי) פרסמנו במהדורה המרכזית כי השר אורי אריאל שיגר אתמול מכתב למועצת יש"ע שעניינו קליטה המונית של עולים מצרפת לשטחים. אריאל הורה לגורמי מקצוע במשרד הבינוי ובמינהל מקרקעי ישראל להרחיב התנחלויות כדי לקלוט את העולים.

"אין ספק שיהודי צרפת חשים הזדהות עמוקה עם מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון", כתב אריאל, "ושם ירצו לקבוע את משכנם". נוסף על כך, הוא ביקש ממועצת יש"ע לאתר באופן מיידי התנחלויות ואתרים שבהם ניתן לבצע הרחבה.

בתגובה על הצעד שנקט השר, צפויה יושבת-ראש מרצ ח"כ זהבה גלאון לפנות ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ויושב-ראש ועדת הבחירות כדי לעמוד על המשמעות המדינית והמקומית ערב הבחירות.

אריאל עצמו הגיב בזעם להודעה של גלאון: "זהבה גלאון היא האחרונה שיכולה להטיף לי על ציונות. בניגוד לה ולשותפיה, היהודים בצרפת הם ציוניים אמיתיים אוהבי העם והארץ שרואים בהתיישבות בארץ ישראל חשיבות לאומית. בניגוד לזהבה ושות׳ שעסוקים בנהי ובכי אני עסוק בעשיה ופועל למציאת פתרונות לקליטת העולים בכל הארץ במיוחד ביישובים להם ביקוש רב מצד העולים. פניתי למועצת יש״ע כפי שפניתי לשלטון המקומי והמועצות האזוריות ואני לא מתכוון להתנצל על זה. אם זהבה רוצה להתלונן זאת זכותה. היא מביכה רק את עצמה״.

השבוע, שעות ספורות לאחר שצעד עם עשרות מנהיגי העולם מארמון האליזה לכיכר הרפובליקה במחאה על שרשרת הפיגועים בצרפת, הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לבית הכנסת הגדול בפריז יחד עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד.

בפנייה נרגשת ליהודי צרפת שנכחו במקום, קרא להם ראש הממשלה נתניהו לעלות לישראל. "יש לכם הזכות המלאה לחיות בבטחה ובהשקט כאזרחים שווי זכויות בכל מקום שתבחרו, לרבות כאן בצרפת", אמר נתניהו בנאום שנשא בבית הכנסת. "אבל היהודים בימינו התברכו בזכות נוספת, זכות שלא הייתה קיימת בדורות קודמים של יהודים. הזכות להצטרף לאחיהם היהודים במולדתנו ההיסטורית, ארץ ישראל".

"יש לכם הזכות לחיות במדינתו החופשית האחת והיחידה של העם היהודי, היא מדינת ישראל", הוסיף נתניהו. "הזכות לעמוד זקופים וגאים מול חומותיה של ירושלים, בירתנו הנצחית. כל מי שירצה לעלות לישראל יתקבל על ידינו בזרועות פתוחות, בלב חם וחפץ. הם לא יגיעו למדינה זרה, הם יגיעו לארץ חמדת אבות. בעזרת השם הם יגיעו, וגם רבים מכם תגיעו, לבית של כולנו. עם ישראל חי".