פרס: "יש לקרוא לחיזבאללה בשמו - ארגון טרור רצחני"

בנאומו בטקס האזכרה הממלכתי ליוסף טרומפלדור ליד אנדרטת האריה השואג בתל חי, התייחס נשיא המדינה למצב הביטחוני הרעוע במדינות הסובבות את ישראל, ובראשן לבנון. "אחרי ארה"ב ומדינות נוספות - גם על האיחוד האירופי להכיר בארגונו של נסראללה כארגון טרור", קרא פרס

"חיזבאללה - ארגון טרור רצחני". פרס, ארכי (חדשות 2)

נשיא המדינה שמעון פרס נאם הבוקר בטקס האזכרה הממלכתי ליוסף טרומפלדור בקבר האריה השואג בתל-חי. במהלך דבריו, התייחס פרס למספר סוגיות ובראשן הגדרתו של ארגון חיזבאללה כארגון טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נכבדיי", אמר פרס, "במרחק קטן מכאן מתרחשת עכשיו טרגדיה נוראה. בסוריה הנשיא שלה יורה בבני עמו, בילדי ארצו. סמוך אלינו, בלבנון, נסראללה, העוטה גלימה דתית - דוחף את לבנון למלחמת דמים למרות שאין לה אויב. הגיעה העת לקרוא לחיזבאללה בשמו - ארגון טרור רצחני!".

הוא הוסיף כי לאחר שארה"ב ומדינות נוספות כבר הכירו בארגון השיעי כאחראי למספר רב של פעולות טרור, "הגיעה השעה שכל מדינות העולם, ובעיקר האיחוד האירופי יכניסו את חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור".

"מוכרחים לפקוח עין על זליגת נשק מסוריה ללבנון"

"החרבות של חיזבאללה מאיימות על שלומה של לבנון יותר מאשר על ביטחונה של ישראל", הדגיש נשיא המדינה. "נסראללה, במעשיו ובפשעיו מכתים את שמה של לבנון כולה. לבנון צריכה להחליט לאן פניה - לאש או לשלום. באש הם יישאו במחיר השריפה שהציתו, בשלום לבנון תוכל לחזור לעצמה כארץ רב תרבותית. אנחנו מושיטים יד לשלום לארץ הארז ומצטערים שנסראללה משליך שלהבת בארז הלבנון".

פרס המשיך והתייחס למצב הביטחוני הקשה השורר אצל שכנותיה של ישראל ואמר כי "אנו מוכרחים לפקוח עין על זליגת נשק מסוריה ללבנון. משלוחי נשק מאיראן מעלים את הלהבות במלחמות האזרחים, מעמיקים את הקטסטרופה בסוריה ומעצימים את החיזבאללה, המחרחרת מלחמה".

לקראת סוף דבריו, ציין הנשיא: "אין דבר חכם יותר ליחיד ולעם משלום, אין דבר טוב יותר למזרח התיכון משלום אזורי. הטרור נגד ישראל לא השיג את מטרותיו - נהפוך הוא: הוא פגע במפעיליו. מולנו עדיין ניצבות סכנות רבות. אנו נתגבר עליהן בעתיד כפי שהתגברנו עליהן בעבר".