תקרית דיפלומטית במשחק הטניס: האוהדים כינו את השחקנית מפולין "כלבה קתולית"

משרד החוץ הפולני הורה לשגרירות בתל אביב לברר תקרית בה אוהדים ישראלים צעקו קריאות גנאי לעבר שחקנית הטניס מפולין, אגניישקה רדוואינסקה, במהלך משחק מול שחר פאר שהתקיים באילת. הפולנים טוענים: "האוהדים קראו לה 'כלבה קתולית'"

"השחקנית מפולין נעלבה". שחר פאר (אימג'בנק - gettyimages)

שר החוץ של פולין, רדוסלב סיקורסקי, הורה לשגרירות המדינה בתל אביב לבדוק טענות לפיהן אוהדים ישראלים העליבו את שחקנית הטניס הפולנייה, אגניישקה רדוואינסקה, במהלך משחקה באילת נגד הישראלית שחר פאר, וכינו אותה "כלבה קתולית" - כך פרסם הבוקר העיתון "מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כלי תקשורת בפולין דיווחו כי לאורך המשחק צעקו האוהדים הישראלים קריאות גנאי לשחקנית הפולנייה, שנפגעה ונעלבה ואף סירבה להשתתף במסיבת עיתונאים לאחר המשחק. על פי הדיווח, דובר שגרירות פולין נועד עם יו"ר התאחדות הטניס בישראל, פאבל ליסובצב, ושוחח עמו על התקרית.

ליסובצב אמר לדובר השגרירות כי הייתה אווירה מתוחה במהלך המשחק אך לא נאמרו בו קללות. ליסובצב הוסיף כי אם היו נאמרות קללות הוא היה מורה על הפסקת המשחק.

במשרד החוץ הגיבו לדברים וטענו כי גם בפולין ישנן קריאות אנטישמיות לעיתים קרובות והפרשה החדשה עלולה להצית את העניין הרגיש מחדש. לטענת גורמים במשרד, שר החוץ הפולני פועל למניעת תקריות אנטישמיות במגרשים במדינה.