יומן מסע: מה הלו"ז של אובמה בישראל?

ביקור בסוללת כיפת ברזל, נאום בפני אלף ישראלים, תערוכה במוזיאון ישראל ופגישות מדיניות – כך יראה ככל הנראה לוח הזמנים הצפוף של אובמה, כשיגיע לישראל. מתי הוא נוחת ומתי ינאם? להלן לוח הזמנים של הביקור המתוכנן

אובמה ונתניהו. ארכיון (אבי אוחיון, לע"מ)

תפתחו יומנים ותתכוננו, בצהריי יום רביעי 20 במרס ינחת בנמל התעופה בן גוריון נשיא ארה"ב ברק אובמה. אז איך יקבלו בישראל את מי שבירושלים חפצים ביקרו? בין הבית הלבן לישראל מתנהלים כבר מעכשיו מגעים קדחתניים לתיאום לוח הביקור המלא של אובמה בארץ הקודש. אז לטובת הירושלמים שחוששים מהפקקים, הנה לפניכם לוח הזמנים המתגבש של נשיא ארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

20 במרס, יום רביעי:
אייר פורס 1 ינחת בישראל בצהריי יום רביעי. הוא יתקבל בשדה התעופה בקבלת פנים ממלכתית בהשתתפות הנשיא שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו. לאחר שהשלושה ינאמו, הם ייסעו ליד ושם. משם הוא ימשיך להר הרצל ויניח כמחווה זר באוהל יזכור. הוא גם יניח זר על קברו של רבין. אחר הצהריים הוא יגיע לבית ראש הממשלה ויערכו פגישה שלאחריה תתקיים מסיבת עיתונאים. בשעות הערב פמליות הצדדים יסעדו יחד.

21 במרס, יום חמישי:
בשעות הבוקר המוקדמות ייצא הנשיא לפגישה עם הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן ברמאללה. לאחר מכן הוא יבקש בעוד מספר מוקדים ברשות וישוב מיד אחר כך לירושלים. בליווי ראש הממשלה נתניהו הוא יערוך ביקור בהיכל הספר וכן ייצא לתערוכה במוזיאון ישראל שכוללת פיתוחים טכנולוגים בתחומים שונים. לקראת הערב, הוא יישא נאום לישראלים בירושלים. לבקשת ארה"ב, במקום צריכים להיות כאלף אזרחים מן השורה. בערב הוא יסעד עם נשיא המדינה שמעון פרס.

22 במרס, יום שישי:
בשעות הבוקר הנשיא יאכל ארוחת בוקר עם ראש הממשלה נתניהו ולאחר מכן ייסעו השניים לביקור בסוללת כיפת ברזל. כבר בשעה 13:00 יערך לו טקס פרידה בנמל התעופה בן גוריון - ומשם הוא יטוס לפגישה מדינית עם עבדאללה מלך ירדן.

אובמה בביקור האחרון ביד ושם, ארכיון (רויטרס)
"הנשיא ואני שוחחנו על הביקור הזה", סיפר שלשום נתניהו בישיבת הממשלה. "סיכמנו שנדון בשלושה נושאים מרכזיים: הניסיון של אירן להתחמש בנשק גרעיני, המצב הבלתי יציב בסוריה והשלכותיו על ביטחון האזור, והניסיונות לקדם את התהליך המדיני לשלום בינינו לבין הפלסטינים". נתניהו הבהיר כי מדובר ב"נושאים כבדי משקל והם מחייבים את ההתייחסות הרצינית ביותר מצדה של ישראל".