דיווח: שנתיים מאסר לישראל שנעצר במצרים

פעיל השמאל אנדריי פשניצ'ניקוב, בן 25 מבת-ים, נעצר בחודש שעבר בטענה שנכנס למדינה שלא כדין וצילם מתקני צבא. אם הדיווחים ממצרים נכונים, הוא יישאר כלוא במדינה עוד זמן רב. משרד החוץ בישראל: לא קיבלנו דיווח רשמי על גזר דין

בוטל שחרור הישראלי הכלוא במצרים (AP)

בשורות קשות לישראלי שנעצר בחודש שעבר במצרים ולמשפחתו: במצרים דווח הערב כי בית המשפט המצרי גזר על אנדריי פשניצ'ניקוב, פעיל שמאל רדיקלי מישראל, עונש של שנתיים מאסר. פשניצ'ניקוב חשוד שנכנס שלא כדין לסיני ותיעד מתקנים ומחנות של הצבא המצרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את גזר הדין מסר היום בית המשפט בנואיבה. על פי הדיווחים במדינה, צוות ההגנה צפוי לערער על ההחלטה. נכון לעכשיו הוא צפוי להתחיל לרצות את עונשו החל מיום רביעי הקרוב. במשרד החוץ הישראלי אמרו הערב לחדשות 2 באינטרנט כי לא קיבלו כל הודעה רשמית מהשלטונות במצרים על החלטה כזו.

בסוף החודש שעבר קיבל בית משפט בסיני את הערעור שהגישה הפרקליטות המצרית על ההחלטה לשחרר את פשניצ'ניקוב ממעצר. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי הערעור על ההחלטה התקבל בעקבות "ריאיות שעלו מהחקירות המבססות את החשד כי הוא הסתנן לשטח מצרים בניגוד לחוק". עוד הוחלט אז להאריך את מעצרו של הישראלי ב-15 ימים.

פשניצ'ניקוב, בן 25 מבת-ים, נעצר בסוף חודש דצמבר האחרון. הוא נולד ברוסיה ועלה ארצה כילד. אחרי ששוחרר מהצבא החל את דרכו בארגון השמאל הקיצוני תעאיוש. בהמשך הוא פעל לבטל את אזרחותו הישראלית בניסיון להחליפה בפלסטינית, ואף התגורר למשך זמן מה במחנה פליטים באזור בית לחם.