אובמה ידרוש: "אל תתקפו באירן"

בחודש הבא צפוי נשיא ארצות הברית לנחות בישראל - עם מסר מרכזי לנתניהו, שלפיו ימתן האחרון את הצהרותיו הלוחמניות בדבר יציאה למתקפה על מתקני הגרעין של הרפובליקה האסלאמית וייתן לערוצים הדיפלומטיים המתנהלים מולה לעשות את שלהם

אובמה ידרוש: "אל תתקוף באירן" (רויטרס)

לאחר שאתמול פירט ראש הממשלה נתניהו את מרבית הנושאים שבהם ידון עם הנשיא האמריקני, ברק אובמה, שעתיד להגיע לביקור ראשון בישראל בחודש הבא, פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות" כי סיבת ביקורו העיקרית של האחרון היא סוגיית הגרעין האירני. ככל הנראה, אובמה ידרוש מנתניהו שלא לצאת למתקפה על מתקני הגרעין של הרפובליקה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, זהו המסר העיקרי שעמו ינחת אובמה בישראל. הוא עתיד להבהיר לנתניהו כי הדיבורים על תקיפת מתקני הגרעין של אירן פוגעים במאמצים הדיפלומטיים ובשיחות שש מעצמות המערב עם טהרן. על פי ההערכות, הרקע למסר החריף של הנשיא האמריקני הן הצהרותיו של נתניהו לגבי האביב הקרוב, שעליו כבר הכריז בעבר כי מדובר ב"תקופה קריטית לעצירת תכנית הגרעין שלא אירן".

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "במוקד הביקור - אירן, סוריה והפלסטינים"

גם הלחימה בסוריה במוקד הביקור (סוכנות הידיעות הסורית)

 אתמול הבהיר ראש הממשלה הבהיר אתמול ראש הממשלה את הנושאים המרכזיים שיעלו לדיון בפגישה בין שני המנהיגים. "הנשיא ואני שוחחנו על הביקור הזה", סיפר נתניהו בישיבת הממשלה. "סיכמנו שנדון בשלושה נושאים מרכזיים: הניסיון של אירן להתחמש בנשק גרעיני, המצב הבלתי יציב בסוריה והשלכותיו על ביטחון האזור, והניסיונות לקדם את התהליך המדיני לשלום בינינו לבין הפלסטינים".

הוא הבהיר, כי מדובר ב"נושאים כבדי משקל והם מחייבים את ההתייחסות הרצינית ביותר מצדה של ישראל".

"אני מקבל בברכה את כוונתו של הנשיא אובמה לבקר בישראל", הדגיש נתניהו. "זהו ביקור חשוב מאוד שידגיש את הברית האיתנה בין ישראל וארצות הברית. אני חושב שהחשיבות של הברית הזאת מזדקרת עוד יותר מעל פני השטח, לאור המהפכות הגדולות, רעידות האדמה שמתרחשות סביבנו בכל המרחב של המזרח התיכון, מהאוקיינוס האטלנטי בצפון אפריקה ועד המזרח ואירן" אמר.