ראש הממשלה נתניהו מבהיר: "לא נקפיא את הבנייה בהתנחלויות"

מספר שבועות לפני ביקורו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בישראל, הזימו בסביבתו של ראש הממשלה את השמועות שלפיהן מתכוון האחרון לנקוט המהלך."כל הדיבורים בנושא אינם משקפים את המציאות", ציינו מקורביו

"לא תהיה הקפאת בנייה נוספת". נתניהו (AP)

ראש הממשלה נתניהו מבהיר שישראל לא תהיה מוכנה לשום הקפאת בניה ביהודה ושומרון כתנאי מוקדם למשא ומתן. לדברי מקורביו, כל הדיבורים בנושא אינם משקפים את המציאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נמסר, כי הדיווחים על הקפאת בנייה נוספת החלו לאחר שהתברר כי הנשיא אובמה מגיע לארץ בניסיון להתניע את התהליך המדיני. הבוקר פורסמה בעיתון "הארץ" התבטאות מפתיעה של היועץ לביטחון לאומי, יעקב עמידרור, שאמר בשיחות סגורות כי"הבנייה בהתנחלויות, שאותה פעלה הממשלה היוצאת לקדם חרף הקריאות להפסיקה - גורמת לישראל לאבד את תמיכת ידידותיה הגדולות ביותר במערב".

על פי הדיווח, עמידרור הביע דאגה רבה מההידרדרות במצבה הבינלאומי של ישראל, זאת לנוכח הביקורת הקשה שמתחו מדינות חשובות באירופה על גל הבנייה בשטחים, בדגש על תוכניות הבנייה השנויות במחלוקת בשטח E1 שאושרו על ידי הממשלה לפני כחודשיים, כתגובה למהלך הפלסטיני באו"ם.

התבטאות מפתיעה, עמידרור (חדשות 2)

"הבנייה בהתנחלויות הפכה לבעיה מדינית שגורמת לישראל לאבד תמיכה גם מצד ידידותיה במערב", הזהיר עמידרור. "אי אפשר להסביר את נושא הבנייה בהתנחלויות לקנצלרית מרקל או אפילו לידידה הטוב של ישראל, ראש ממשלת קנדה", התריע היועץ לביטחון לאומי וקבע שפשוט אי אפשר להסביר את נושא הבנייה בשום מקום בעולם.