ג'יבריל רג'וב: "רק אבו-מאזן יכול להביא שלום עם ישראל"

על רקע ביקורו הצפוי של נשיא ארה"ב בישראל וברשות, מביע בכיר הפת"ח ג'יבריל רג'וב תקווה כי אובמה יצליח לגרום לשינוי במדיניות של ממשלת ישראל. הוא דוחה את הביקורת שנמתחה על יו"ר הרשות ומדגיש כי הוא היחיד שיוכל לקדם את המשא ומתן לשלום

לא רק בישראל מצפים לבואו של נשיא ארה"ב ברק אובמה בחודש הבא: הפלסטינים מקווים כי הביקור הנשיאותי יביא עמו רוחות של שינוי ויסלול את הדרך לחידוש התהליך המדיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיר הפת"ח וראש הביטחון המסכל בגדה לשעבר ג'יבריל רג'וב אמר הבוקר בריאיון לגל"צ כי "האמריקאים הם היחידים שיכולים לבנות גשר של שלום".

על רקע המתקפה החריפה של שר החוץ הפורש אביגדור ליברמן על אבו מאזן, מדגיש רג'וב: "האיש האחרון שעוד יכול לעשות אתכם שלום הוא אבו-מאזן. במקום לחשוב מי בא ומי הולך, אתם צריכים לחשוב".

הוא הביע את תסכולה של הרשות מכך שישראל מסרבת ללכת לקראת הפלסטינים ואמר: "הזמן שבו ישראל תוכל להמשיך להתנהג כמו הבריון בשכונה עבר".

לכן, מסביר רג'וב, אובמה הוא עכשיו התקווה היחידה של הרשות להניע את התהליך המדיני. "היחידי שיכול ללחוץ לשכנע את הישראלים שיחליפו דיסקט זה נשיא ארה"ב", הדגיש.

הבכיר הפלסטיני טען שכל הפלגים, גם חמאס, מוכנים להסכם שלום על בסיס שתי מדינות לשני העמים. "זכותם של הישראלים לחיות בשלום וביטחון בגבולות 67'. אנחנו מוכנים ללכת מחר למשא ומתן", אמר.