שגריר ארה"ב בישראל: "אובמה מגיע לדון על אירן"

דן שפירו, שגריר ארה"ב בישראל, התייחס הבוקר בראיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל לביקורו הצפוי של הנשיא אובמה בחודש הבא וטען כי ידון עם נתניהו בעיקר על נושאים ביטחוניים. "הביקור יראה לעולם כולו את קשרי הידידות עם ישראל", אמר שפירו

"יחסי עבודה טובים". אובמה ונתניהו, ארכיו (לע"מ - משה מילנר)

שגריר ארצות הברית בישראל, דן שפירו, התייחס הבוקר בראיון ל"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל לביקורו המתוכנן של הנשיא אובמה בישראל בחודש הבא וטוען כי מטרת הביקור העיקרית נועדה להראות לעולם את הקשר העמוק בין ישראל לארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשנתניהו והנשיא אובמה דיברו ביניהם בימים האחרונים הם סיכמו כי בתחילת הקדנציה הבאה של ממשלת נתניהו הנשיא יבקר בישראל", אמר שפירו. "הקדנציה השנייה של נתניהו מביאה עמה הזדמנות להתמודד עם הבעיות השונות במזרח התיכון", הוסיף.

בנוגע להערכות בישראל כי ביקורו של אובמה נועד להפעיל לחץ על נתניהו על מנת להניע מחדש את המו"מ מול הפלסטינים, טוען שפירו כי "יש לנו אג'נדה מאוד דחופה. הנשיא רוצה לדבר עם נתניהו בעיקר על בעיית הגרעין האירני ותמיכתה של אירן בטרור העולמי. אובמה רוצה לעסוק גם במלחמת האזרחים בסוריה ובהתמודדות מול האיום שבנפילת נשק כימי לידיים עוינות".

"אין תנאים מוקדמים לביקורו של הנשיא בישראל", אמר השגריר שפירו, "הוא מגיע כדי להתייעץ עם הממשלה החדשה שתקום בארץ ובמהלך ביקורו יערוך התייעצויות גם בראמאללה ובירדן". שפירו הוסיף כי "הביקור יראה לעולם כולו כי לארצות הברית ולישראל יש קשרים של ידידות".

"אובמה נחוש לעצור את תכנית הגרעין של אירן"

שפירו שב והדגיש כי מטרת הביקור בחודש הבא נועדה לעסוק בעיקר באירן. "אובמה נחוש לעצור את תכנית הגרעין של אירן וקבע כי לאירן לא יהיה נשק גרעיני", הבהיר שפירו, "אם נוכל לעשות זאת באמצעות דיפלומטיה זה עדיף, אך אם הדבר לא יסתייע, ארצות הברית תבטיח כי זה יקרה".

"יעסקו בעיקר בנושאים ביטחוניים", שפירו (חדשות 2)

כשנשאל שפירו על היחסים העכורים בין שני האישים אמר השגריר כי "בין נתניהו לאובמה יחסי עבודה טובים. כבר בקדנציות הראשונות היו בין השניים הסכמות. התיאום הביטחונית כמו כן התמיכה הביטחונית בישראל נבעו מעבודה משותפת וטובה שתימשך גם בקדנציה השנייה של השניים".