ארדואן: "ההיסטוריה לא תסלח למדינת ישראל"

טורקיה ממשיכה לגנות את התקיפה בסוריה שביצעה ישראל - על פי מקורות זרים. אחרי שר החוץ הטורקי שתהה מדוע אסד לא מגיב למתקפה, הגיע תורו של ראש ממשלת טורקיה שכינס מסיבת עיתונאים מיוחדת והאשים את ישראל

"ההיסטוריה לא תסלח לישראל". ארדואן (רויטרס)

ראש ממשלת טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן מצטרף, באופן לא מפתיע, לרשימת המגנים את ישראל בעקבות הדיווחים לפיהם תקפה מתקן צבאי סמוך לדמשק ושיירת נשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אלה שהתייחסו לממשלה הישראלית כמו אל ילד מפונק", אמר ארדואן במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס, "צריכים לדעת שההיסטוריה לא תסלח למדינת ישראל".

שר החוץ הטורקי הוסיף כבר אתמול קיסם נוסף למדורה שלהבותיה מסרבות לדעוך במזרח התיכון. אחמט דאבוטולו קרא לנשיא סוריה בשאר אסד לנקוט פעולה בתגובה לתקיפה שביצעה ישראל השבוע, על פי מקורות זרים.

שר החוץ הטורקי: "מדוע אסד לא זורק אפילו אבן?"

ממשיכים להתסיס. דאבוטולו (רויטרס)

"מדוע אסד לא זורק אפילו אבן, כשמטוסי קרב ישראליים טסים מעל ארמונו ופוגעים בכבוד המדינה שלו?", אמר שר החוץ הטורקי לעיתונאים בדרכו לביקור בבלגרד בירת סרביה. "למה הצבא הסורי, שתוקף את אזרחיו החפים מפשע במשך 22 חודשים עם מטוסים, טנקים ותותחים, אינו מגיב לפעולה של ישראל?".

דאבוטולו טען שהנסיבות המדויקות לפשיטה מעל סוריה עדיין לא ברורות לטורקיה, אך הדגיש כי מדינתו לא תישאר אדישה למתקפה מצד ישראל על כל מדינה מוסלמית.

בין יתר דבריו, העלה דאבוטולו גם את האפשרות שישנו הסכם חשאי בין ישראל לבשאר אסד. "האם הצבא הסורי לא נועד להגן על אזרחיו ומדינתו מפני תקיפות אגרסיביות מהסוג הזה? אז מדוע הוא לא פועל נגד מדינת האויב שלו ישראל, כפי שהוא נוהג לעשות לנשים סוריות חסרות ישע?".