ישראל תעביר כ-100 מיליון דולר לרשות

חודש וחצי לאחר החלטת הממשלה להפסיק את העברת כספי המסים לפלסטינים, בעקבות המהלך החד צדדי באו"ם, החליט ראש הממשלה נתניהו להעביר כ-100 מיליון דולר לרשות בעקבות מצוקתה הכלכלית הקשה. בשיחה שערך עם נתניהו שלשום עודכן נשיא ארה"ב אובמה במהלך

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט להעביר לרשות הפלסטינית באופן חד פעמי את כספי המיסים של החודש שעבר, זאת בעקבות המצוקה הכלכלית הקשה בתחומי הרשות בתקופה האחרונה. מדובר בסכום של כמאה מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלשום ערך נשיא ארה"ב ברק אובמה שיחה עם נתניהו, בה בירך אותו על ניצחונו בבחירות. במהלך השיחה עדכן נתניהו את אובמה בכוונת ישראל להעביר את הכספים אותם גובה ישראל עבור הרשות מדי חודש בסכום של כ-400 מיליון שקלים.

כזכור, בחודש שעבר הוחלט בישראל להטיל עיצומים על כספי הרשות, בעקבות המהלך הפלסטיני החד צדדי באו"ם להכרזה על הרשות כמדינה משקיפה בארגון. על פי ההחלטה, שאושרה על ידי נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ, חולטו כספי הפלסטינים לטובת כיסוי חלק מחובות העבר לחברת החשמל.

ההחלטה התקבלה בין היתר מתוך רצון להעביר לקהילה הבינלאומית מסר כי גם לאחר הבחירות ישראל עושה צעדים לקראת הפלסטינים, ומחשש כי קריסה כלכלית של הרשות תגרום לעליית החמאס במקום.