הערב: אובמה "נזכר" לברך את נתניהו על ניצחונו

כשבוע אחרי הבחירות טלפן נשיא ארצות הברית לראש הממשלה לרגל הבחירה בו. הוא חתם את השיחה במסר מדיני והתחייב "לפעול באופן הדוק עם ישראל כדי לקדם את הביטחון ואת תהליך השלום במזרח התיכון"

הנימוסים הדיפלומטיים בין ישראל למי שמוגדרת ידידתה הגדולה בעולם לא גרמו עד הערב לנשיא ארצות הברית ברק אובמה, להתקשר לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשוחח עמו על תוצאות הבחירות. הערב התקבל לבסוף הטלפון המיוחל בירושלים - מה שעשוי להוות ביטוי נוסף למתח בין הממשל לבין ממשלת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהבית הלבן נמסר כי אובמה התחייב בפני נתניהו לפעול באופן הדוק עם ישראל לקידום השלום והביטחון במזרח התיכון. טרם ידוע מדוע לקח זמן כה רב לאובמה להתקשר לראש הממשלה, אך לפני פרסום התוצאות הסופיות של הבחירות, ביקשו בוושינגטון שלא להקדים את ההכרזה והבהירו כי יש בכל מקרה לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים.

דובר הבית הלבן ג'יי קרני הדגיש כי המחויבות ה"בלתי מעורערת" של ארצות הברית לביטחונה של ישראל תישאר ללא שינוי ובכל מצב, והסביר שעמדת הבית הלבן לגבי השלום לא השתנתה.

באשר למערכת היחסים המעורערת בין אובמה לנתניהו, הוא הבהיר כי בין השניים מתנהלת מערכת יחסים חזקה וטובה: "אף מנהיג לא נפגש יותר פעמים ולא דיבר יותר בטלפון מאשר נתניהו עם הנשיא אובמה".