מסתמן: הנרצחים בפיגוע בצרפת ייקברו בישראל

משפחותיהם של ארבעת היהודים שנרצחו בידי המחבל שהתפרץ ביריות לסופר הכשר בפריז שוקלות להביאם לקבורה בארץ בימים הקרובים. נשיא המדינה ריבלין שוחח עם מנהיגי הקהילה היהודית בצרפת ואמר להם: "אנחנו משפחה אחת והכאב שלנו גדול". נתניהו, ליברמן ובנט ישתתפו מחר בעצרת בפריז

הנרצחים בפריז ייקברו בירושלים?

ארבעת היהודים שנרצחו בפיגוע במרכול הכשר בפריז ייקברו בישראל? האפשרות הזאת נשקלת כעת בחיוב על ידי משפחותיהם של הארבעה: מישל סעדה, פיליפ ברהאם, יוהאן כהן ויואב אטב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, שוחח הערב עם מנהיגי מועצת המוסדות היהודים ("הקריף") בצרפת, בעת שהיו בכינוס חירום בעקבות הפיגועים הרצחניים של השבוע שחלף.

הנשיא אמר לקהל של למעלה -60 ממנהיגי הקהילות היהודיות בצרפת: "אני מחזק אתכם הערב לא רק כנשיא מדינת ישראל אלא כנשיא העם היהודי כולו. כולנו כאן בישראל המומים וכואבים אתכם, משתתפים בצער המשפחות שנפגעו כולן, בצער הקהילה היהודית ובצער העם הצרפתי".

עשרות אלפים קיימו צעדות זיכרון (AP)

הנשיא הדגיש כי "אנחנו משפחה אחת והכאב שלנו גדול. ברגעים אלו אנו חשים על בשרנו את הערבות ההדדית ואת הקשר העמוק המחבר אותנו. האירועים האחרונים מוכיחים לנו שטרור הוא טרור - הוא אינו מבחין בין דם לדם והוא פוגע בכל חלק בעולם".

בסוף דבריו אמר ריבלין: "הערב, עומדת מדינת ישראל לצדכם כפי שעומדים אתם לימיננו בימים קשים. כמשפחה אחת אנו כואבים יחד כפי שאנו יודעים, ועוד נדע, לשמוח יחד. הערב נתפלל, לבשורות טובות, ישועות ונחמות".

ישראל צפויה לשלוח מספר נציגים שישתתפו בעצרת התמיכה שתיערך מחר בעקבות הפיגועים ובראשם ראש הממשלה נתניהו, ושר החוץ ליברמן. כמו כן יטוסו גם שר הכלכלה בנט וח"כ ישי לעצרת התמיכה מחר.

בצרפת מנסים להתאושש (רויטרס)

נתניהו, שתחילה לא היה אמור לטוס לפריז, הודיע הערב: "אחרי השבוע הקשה שעבר על עם ישראל והעם הצרפתי החלטתי לטוס מחר בבוקר לצרפת כדי להביע הזדהות עם הקהילה היהודית, העם הצרפתי ומדינות העולם החופשי".

ראש הממשלה אמר הערב כי שוחח אמש עם ראש ממשלת צרפת מנואל ואלס והנשיא פרנסואה הולנד: "שיבחתי את הנחישות שבה השלטונות חיסלו את המחבלים ואת אומץ לבם של אנשי הביטחון הצרפתים".

נתניהו סיפר על שיחה שקיים עם אחת מבנות הערובה בסופר הכשר. "היא סיפרה לי על האכזריות הבלתי נתפסת של המחבל וגם על הגבורה של צעיר יהודי, שניסה לחטוף ממנו את הנשק, נורה על ידו וגסס במשך 45 דקות".

בסוף דבריו הוא פנה לכל יהודי צרפת ולכל יהודי אירופה ואמר: "מדינת ישראל היא לא רק המקום שאליו אתם מתפללים, היא גם הבית שלכם. השבוע אכנס צוות שרים מיוחד כדי לקדם את הצעדים להגברת העלייה מצרפת ושאר מדינות באירופה שסופגות את האנטישמיות הגואה. כל יהודי שרוצה לעלות יתקבל כאן בזרועות פתוחות, נעזור לכם להיקלט במדינתנו".