נתניהו: נקדם צעדים לעידוד עליית יהודים מצרפת

רה"מ שלח תנחומים לעם הצרפתי ולמשפחות 4 הנרצחים בסופר הכשר בפריז והזהיר: "אם העולם לא יתעשת, הטרור ימשיך להכות מכות כואבות. הם רוצים להחזיר את האנושות אלף שנים אחורה". הוא פנה לחברי קהילה היהודית ואמר: "נעזור לכם להיקלט במדינתנו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (שבת) לגל הטרור שפוקד את צרפת, שלח תנחומים למשפחות ארבעת הנרצחים בסופר הכשר בפריז אתמול ואמר כי יכנס השבוע צוות שרים מיוחד שיקדם צעדים לעידוד עליית יהודים מצרפת לישראל. מאות בני אדם מקיימים עצרת זיכרון שארגנה הקהילה היהודית מול המרכול שבו אירע הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו שתחילה לא היה אמור לטוס לפריז, הודיע הערב כי יטוס מחר לצרפת כדי להשתתף בעצרת התמיכה בעקבות הפיגועים שהתרחשו בימים האחרונים במדינה. "אחרי השבוע הקשה שעבר על עם ישראל והעם הצרפתי החלטתי לטוס מחר בבוקר לצרפת כדי להביע הזדהות עם הקהילה היהודית, העם הצרפתי ומדינות העולם החופשי", כתב נתניהו בדף הפייסבוק שלו.

שר החוץ אביגדור ליברמן הוא זה שהיה אמור במקור לייצג את ישראל בעצרת בפריז אך כעת גם נתניהו יהיה שם וככל הנראה גם השר נפתלי בנט.

צרפת בהלם (רויטרס)

"ההתקפות בפריז הן המשך ישיר למלחמתו של האיסלאם הקיצוני בתרבות החופש של העולם המערבי", אמר נתניהו בהצהרה לתקשורת הערב. הוא הזהיר כי "אחרי שהטרור ביסס את בסיסיו במזרח התיכון, הוא שולח את זרועותיו לכל העולם. אם העולם לא יתעשת, הוא ימצא את הטרור הזה תופס תאוצה ומכה מכות כואבות".

ראש הממשלה הבהיר כי ארגוני הטרור של האסלאם הקיצוני נושאים שמות שונים כמו חיזבאללה חמאס דאע"ש ואל קאעידה, אך כולם מונעים מאותה שנאת דמים ואותה קנאות: "הם רוצים להחזיר את האנושות אלף שנים אחורה לעריצות אפלה חשוכה שהשתחררנו ממנה אחרי דורות רבים".

"צעיר יהודי ניסה לחטוף את הנשק מהמחבל - ונורה"

נתניהו סיפר כי שוחח אמש עם ראש ממשלת צרפת מנואל ואלס והנשיא פרנסואה הולנד: "שיבחתי את הנחישות שבה השלטונות חיסלו את המחבלים ואת אומץ לבם של אנשי הביטחון הצרפתים".

ראש הממשלה סיפר כי דיבר עם אחת מבנות הערובה בסופר הכשר. "היא סיפרה לי על האכזריות הבלתי נתפסת של המחבל וגם על הגבורה של צעיר יהודי, שניסה לחטוף ממנו את הנשק, נורה על ידו וגסס במשך 45 דקות".

בסוף דבריו הוא פנה לכל יהודי צרפת ולכל יהודי אירופה ואמר: "מדינת ישראל היא לא רק המקום שאליו אתם מתפללים, היא גם הבית שלכם. השבוע אכנס צוות שרים מיוחד כדי לקדם את הצעדים להגברת העלייה מצרפת ושאר מדינות באירופה שסופגות את האנטישמיות הגואה. כל יהודי שרוצה לעלות יתקבל כאן בזרועות פתוחות, נעזור לכם להיקלט במדינתנו".

יעלון: המקום הבטוח ביותר ליהודים - ישראל

שר הביטחון משה יעלון התייחס גם הוא לטרור בצרפת ואמר בריאיון ל"פגוש את העיתונות": "רק לפני שנה הייתי בכנס באירופה ולא היה שר אירופי שלא ציין את הבעיה של הג'יאהדיסטים שנוסעים לסוריה ואירן וחוזרים אחרי אימון".

על הפקת הלקחים בעקבות פיגועי הטרור אמר יעלון: "הצרפתים יצרכו להוביל מהלך ולהזיז את המחוג מזכויות האדם לעבר הביטחון - בהתאם לנסיבות. אני לא נותן ציון להתנהלות של הצרפתים, בשני המקומות שהמחבלים התבצרו השוטרים הרגו אותם. אני בטוח שהם יתחקרו את האירועים ואנחנו בערוצים פתוחים איתם".

גם הוא קרא ליהודים לעלות ארצה: "היהודים צריכים לדעת להגן על עצמם, אבל המקום הבטוח ליהודים לעולם יהיה הבית הלאומי היהודי בישראל".