שגריר ישראל באו"ם: "מאלי? עזה יושבת בסלון ישראל"

בעוד העולם תומך במאבק של צרפת במאלי, שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור תהה בפני חברי מועצת הביטחון מדוע הן לא תומכות במאבק של ישראל בטרור האסלאמי. "שתיקת המועצה נוכח טרור, שחיתות, שקרים וחצאי האמיתות לא תורמת", הבהיר

השגריר פרושאור (שחר עזרן)

בין עזה למאלי: "אם מאלי נמצאת על מפתן דלתה של צרפת - עזה יושבת בסלון של ישראל", כך אמר שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור, במהלך נאום שנשא היום במועצת הביטחון. בהתייחסו למאבק אותו מנהלת צרפת נגד כוחות אסלאמיים קיצוניים במאלי אמר השגריר כי "על המדינות התומכות במאבקה של צרפת היום, לתמוך בישראל במלחמתה בטרור האסלאמי מחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוא גם תקף את התנהלות מועצת הביטחון באשר לנושאים בוערים במזרח התיכון שהם לא ישראל: "בסוריה נרצחו יותר מ-60 אלף בני אדם, אסד הפציץ מחנות פליטים פלסטינים ומאות אלפים מחפשים מקלט, אזרחי לבנון חיים תחת הדיכוי אכזרי של חיזבאללה, שהפכה את דרום המדינה לבסיס טרור אירני, הנשק הכימי של אסד עלול ליפול לידי חיזבאללה או אל-קעידה. אירן חותרת להשגת נשק גרעיני".

פרושאור המשיך כי "על אף האיומים הרבים, בוחרת מועצת הביטחון להתמקד מדי חודש דווקא בישראל. נוכחות בתים של יהודים בירושלים מעולם לא היוותה איום לביטחון האזור. מדוע לדעתכם המצב במזרח התיכון עדיין אינו יציב, לא דמוקרטי ואלים? אני אתן לכם רמז: אין לזה שום קשר לישראל". עוד הבהיר כי "ישראל היא לא מה שמה שמקולקל במזרח התיכון, ישראל היא כל מה שטוב ונכון במזרח התיכון. שתיקת המועצה נוכח טרור, שחיתות, שקרים וחצאי האמיתות לא תורמת לאלה המחפשים עתיד ורוד יותר".

כוחות צרפתים במאלי (רויטרס)

ארגונים במאלי נשבעו לנקום בצרפת

חלקה הצפוני של מאלי, קולוניה צרפתית לשעבר במערב אפריקה, נשלט בידי גורמים איסלאמיים קיצוניים בשנה האחרונה. עד אתמול, צרפת סיפקה סיוע לכוחות הצבא של מאלי ותקפה מהאוויר. מהלך קרקעי מהווה עליית מדרגה משמעותית בהתערבות הצרפתית בנעשה במדינה. ארגונים המזוהים עם אל קעידה כמו ה"ג'יהאד האיסלאמי של המגרב" ואחרים נשבעו לנקום בצרפת, בשטחה, על הפעולות של הצבא הצרפתי במדינה.

המלחמה שמשתוללת במאלי, גורמת לאלפים מתושבי המדינה לנסות ולברוח אל המדינות השכנות - צ'אד, מאוריטניה ואלג'יריה. בקהילה הבינלאומית ובצרפת חוששים שהמבצע הצבאי, שאמור היה להימשך זמן קצר, יגרור את הצרפתים ובני בריתם ללחימה ארוכה - בדומה לזו שבאפגניסטן או בעירק.