ה"וושינגטון פוסט": "אחרי הבחירות יש לתקן יחסי ישראל-ארצות הברית"

היומון האמריקני הנחשב פרסם היום מאמר מערכת הקורא לממשלות שתי המדינות לתקן את יחסיהם, זאת בעקבות הפרסום באתר החדשות בלומברג בשבוע שעבר, שלפיו ציין אובמה כי "נתניהו פועל נגד האינטרס הישראלי". "על ממשל אובמה לקבל את בחירתו מחדש של נתניהו תוך הפעלת לחץ שקט לכונן ממשלת מרכז", נכתב

"לחתור לכינון ממשלת מרכז-שמאל". אובמה ונ (רויטרס)

מאמר המערכת של העיתון "וושינגטון פוסט" מתייחס היום לבחירות בישראל ומציע לממשל האמריקני לנסות ולתקן את מערכת היחסים העכורה בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא אובמה, זאת כדי להפעיל על הראשון לחץ לפנות לעבר מפלגות המרכז-שמאל ולא למצוא את עצמו "מבודד בתוך ממשלתו שלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המאמר מותח ביקורת מפתיעה על ניסיונות הממשל האמריקני לפגוע במערכת הבחירות בישראל. לפני כשבוע פורסמו דבריו של הנשיא אובמה על ידי העיתונאי ג'פרי גולדברג ברשת בלומברג, שבהם תקף את נתניהו בשיחות סגורות וטען כי הוא "אינו מבין את האינטרסים של ישראל".

"אם בבית הלבן ניסו לחתור תחת נתניהו", נכתב בעיתון, הנתפס על ידי רבים כאחד החשובים בעולם, "אז הם יהיו אשמים באותו שיפוט לקוי שהפגין המנהיג הישראלי כשניסה להכתיר את מיט רומני לנשיא במהלך המרוץ האחרון". עוד נאמר, כי בשום תרחיש הנראה לעין, לא יהיה אדם אחר שיכהן כראש ממשלה בישראל.

"על ממשל אובמה לקבל את בחירתו מחדש של נתניהו תוך הפעלת לחץ שקט לכונן ממשלת מרכז", נכתב במאמר, וצוין, כי "בחודשים הקרובים ישראל וארה"ב יצטרכו לתקשר בצורה ברורה ולשתף פעולה בנוגע לאיומי תכנית הגרעין האירנית".