אבו מאזן התראיין על "הקשר הנאצי-ציוני"

בריאיון תקיף במיוחד ערב הבחירות בישראל, הסביר יו"ר הרשות הפלסטינית על עבודה אקדמית שכתב בעברו על קשר לכאורה בין התנועה הציונית לנאציזם לפני מלחמת העולם השנייה. בהמשך טען: ישראל הסכימה לכניסת 150 אלף פליטים מסוריה

תוקף לפני הבחירות: יום לפני שישראל בוחרת, דיבר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בתחנת הטלוויזיה הלבנונית "אל-מייאדין" המזוהה עם חיזבאללה והסביר על הדוקטורט שכתב במוסקבה ובו דן בשיתוף פעולה כביכול בין הציונים לבין התנועה הנאצית לפני מלחמת העולם השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון, שישודר במלואו בסוף השבוע, אומר אבו מאזן כי איש לא יכול להכחיש שהיה קשר כזה וכי יש לו "70 ספרים" שיוכיחו את הדברים.

אבל עיקר דבריו של אבו מאזן עסק בנושא אחר: בימים האחרונים לדבריו, התנהלו מגעים בין הרשות הפלסטינית לבין לשכת ראש הממשלה. בלשכת ראש הממשלה מסבירים שהפלסטינים גיששו בנוגע לבקשת היתר כניסה עבור 150 אלף פליטים פלסטינים, רובם ממחנה הפליטים ירמוכ בדמשק, לגדה המערבית.

בלשכת ראש הממשלה אומרים שנתניהו דחה את הבקשה על הסף. לאבו מאזן גרסה אחרת ולפיה הוא פנה עם הבקשה למזכ"ל האו"ם באן קי מון, שהעביר את הבקשה לישראל. לדברי אבו מאזן, תשובת ישראל הייתה חיובית והיא הודיעה כי היא מוכנה להתיר כניסת 150 אלף פליטים מסוריה ובלבד שכל אחד מהם יחתום מראש על ויתור על זכות השיבה לתחומי מדינת ישראל.

"פניתי למזכ"ל האו"ם בבקשה, ואמרתי לו 'אחי, בוא נשכנע את השכנים שלנו להתיר לנו להביא אותם (פלסטינים שנמלטו מסוריה) לפלסטין', כלומר, לרשות הפלסטינית. אחרי ארבעה ימים קיבלתי תשובה מפתיעה - 'הם מסכימים'. אבל בתנאי שכל אחד שיגיע יוותר על זכות השיבה, אז אמרתי 'לא תודה'", כך אבו מאזן.