"להעניק כל סיוע אפשרי לצרפת"

ראש הממשלה קיים התייעצות ביטחונית ודיפלומטית דחופה בעקבות הפיגוע במרכול הכשר בפריז. נתניהו הורה לאנשי משרד החוץ לרענן הנחיות הבטיחות בנציגויות ישראל ובמוסדות יהודים

נתניהו וליברמן, ארכיון (Miriam Alster/FLASH90)

בישראל נערכים לסיוע מול גל הטרור: ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (שישי) בצהריים שיחת ועידה בעקבות הפיגוע במרכול הכשר בפריז. בשיחה, בה השתתפו גם שר החוץ אביגדור ליברמן וראש המוסד תמיר פרדו, קיבל נתניהו עדכונים על הקשר השוטף בין הרשויות בישראל לרשויות בצרפת. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום השיחה, בה השתתפו גם מנכ"ל משרד החוץ ניסים בן-שטרית, היועץ לביטחון לאומי יוסי כהן וראש המטה לביטחון לאומי איתן בן-דוד, הנחה נתניהו "להעניק כל סיוע אפשרי לרשויות בצרפת". כמו כן הורה נתניהו לאנשי משרד החוץ לרענן הנחיות הבטיחות בנציגויות ישראל ובמוסדות יהודים.

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר לאחר השיחה כי ישראל עוקבת בדאגה אחר הנעשה בפריז ומטה משרד החוץ בירושלים נמצא בקשר עם אנשי שגרירות ישראל בצרפת. "מתקפת הטרור שמתרחשת כבר שלושה ימים היא לא רק נגד העם הצרפתי, לא רק נגד יהודי צרפת אלא נגד העולם החופשי כולו. זהו ניסיון נוסף של כוחות החושך מן האיסלאם הקיצוני להשליט אימה וטרור על המערב".

פינוי תלמידים מאזור הפיגוע

בנט: "לטרור יש כתובת ברורה"

ליברמן אמר כי על הקהילה הבין לאומית כולה לעמוד כחומה בצורה ובאופן הנחוש ביותר מול הטרור. גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הגיב לאירוע ושיגר מכתב לשר ההגנה של צרפת, ז'אן איב לה-דרייאן. "אני מבקש להשתתף באבלכם בעקבות הטרור שהכה בצרפת. אנו ניצבים שכם אל שכם עם העם בצרפת. נעמוד לרשותכם לכל סיוע לו תזדקקו", כתב יעלון.

"הטרור שהכה בצרפת מאיים על שלום העולם המערבי כולו, ומחייב את התגייסות מדינות העולם החופשי כדי להכות בו. הלחימה בטרור האסלאמי דורשת נחישות חסרת פשרות, יד קשה ושילוב זרועות ביו-לאומי. רק כך נביס את שלוחות הטרור אשר מאיימות להתפשט ברחבי אירופה ושאר מדינות העולם החופשי. הטרור העולמי הזה אינו מבחין בין מדינות ועמים ומטרתו לזרוע הרג וחורבן. ליבנו עם העם בצרפת בטרגדיה שהוא חווה בימים אלו, ואנו עומדים לצד אזרחי צרפת", הוסיף.

גם יו"ר הבית היהודי ושר התפוצות, נפתלי בנט, שוחח היום עם ראשי הקהילה היהודית בצרפת, ואמר כי מדינת ישראל כולה עומדת לצד הקהילה היהודית בצרפת ומוכנה לסייע בכל דרך אפשרית. בנט טען, בסטטוס שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, כי "איננו במאבק מול איזה 'טרור' אמורפי - יש לו כתובת ברורה. זהו טרור אסלאמי קיצוני החפץ להשליט ח'ליפות איסלאמית בעולם. עם ישראל מאוחד כולו בהזדהות עם האומה הצרפתית".

יו"ר התנועה, ח"כ ציפי לבני, אמרה בתגובה לפיגוע כי "כפי שהטרור האסלאמי חוצה גבולות ומכה בכל מקום ובעמים שונים, כך מנהיגים ומדינות צריכים להתאחד במאבק נגדו. אנו שולחים תנחומים לבני משפחות הנרצחים ודואגים לשלום בני הערובה במרכול בפריז". גם הנשיא ראובן ריבלין הצטרף לדברים: "ליבנו ותפילותנו עם אחינו בית ישראל, יהודי צרפת, הנתונים בצרה ובשביה. שבת שלום מירושלים", כתב בפייסבוק.

בהכנת הידיעה השתתפו שושי חתוקה וניר דבורי.