חמאס: להמשיך להקים מאחזים

אחרי פינוי "באב א-שמס", קוראים הפלסטינים לאמץ את שיטת בניית המאחזים כדרך חדשה למאבק בישראל. "זה צעד בכיוון הנכון", אומר אחד מבכירי חמאס. בפת"ח גינו את הפינוי: "נעניש מבצעי הפשע הנתעב הזה". צפו בפינוי המאחז הפלסטיני, הלילה

זעם בעזה וברמאללה בעקבות פינוי המאחז "באב א-שמס" בשטחי E-1. בפת"ח מכנים את פעולת צה"ל "פשע נתעב" ומצהירים כי מי שאחראי לו ייענש - בעוד שבחמאס מברכים על הקמת המאחז וקוראים לציבור הפלסטיני לאמץ את השיטה גם בעתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הריסת המאחז באב א-שאמס בצורה ברברית על ידי הכיבוש לא תהיה סוף המערכה", אמר הבוקר דובר פת"ח אחמד עסאף, כפי שדיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית. "הפשע הנתעב הזה בוצע בהוראה ישירה של ראש הממשלה הכובשת בנימין נתניהו, ואנו מתחייבים להעניש את מי שביצע את הפשע הזה".

"זוהי מערכה של מימוש הזכות הפלסטינית על כל השטחים הפלסטיניים", המשיך עסאף. "עמנו ימשיך במאבקו - יהיו אשר יהיו הקורבנות, עד שיושגו החירות והעצמאות". הוא איים להמשיך להתנגד לכל "גילויי הכיבוש", לדבריו והוסיף: "נבנה את כפרינו - למרות הדיכוי הברברי של הכיבוש והטרור הממלכתי המאורגן נגדנו".

ואילו בחמאס בחרו להתמקד בתשבוחות לבוני המאחז. בסוף השבוע קראו בכירים בארגון ליושביו להתעמת עם כוחות צה"ל באם יאולצו להתפנות, אך הבוקר מנסים בארגון בגדה לאמץ את שיטת "הכתבת העובדות בשטח" כדרך נוספת למאבק בישראל.

"מדובר בסוג חדש של התנגדות לכיבוש", כתב הבוקר ראש מערך ההסברה של ממשלת חמאס, איהאב אל-רוסיין בדף הפייסבוק שלו. "זהו צעד בכיוון הנכון והכרחי להשבת רוח ההתנגדות בשלמותה". 

500 שוטרים השתתפו הלילה בפינוי המאחז שבו שהו כ-250 פעילים פלסטינים. בתוך כ-20 דקות הושלם הפינוי, ללא אלימות. "כל מסיגי הגבול ששהו באזור נלקחו לאזור אחר", אמר לחדשות 2 דובר המשטרה מיקי רוזנפלד. "היחידות השונות דאגו לכך שאיש לא ייפגע".