השר יעלון: מטרות חמאס ואבו מאזן שוות

באירוע "שבתרבות" שנערך במועצה האזורית דרום השרון, אמר המשנה לראש הממשלה כי "יושב-ראש הרשות הפלסטינית אינו מתון כמו שמשווקים אותו". עוד הוסיף כי "ישנה ישות בעזה שיכולה מצדי להיקרא 'הרפובליקה האסלאמית המאוחדת' והרשות הפלסטינית יכולה להיקרא 'האימפריה הפלסטינית'"

"אין מקום כעת למדינה פלסטינית". יעלון (AP)

המשנה לראש הממשלה, השר משה (בוגי) יעלון, התייחס הבוקר למספר סוגיות, ובראשן הנושא הישראלי-פלסטיני במהלך אירוע "שבתרבות" שהתקיים במועצה האזורית דרום השרון. לדבריו, אין כעת מקום להקמת מדינה פלסטינית: "המטרות של יושב ראש הרשות אבו-מאזן ומטרות חמאס הן שוות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

השר לעניינים אסטרטגיים ציין כי "ישנה ישות בעזה שיכולה מצידי לקרוא לעצמה 'הרפובליקה האסלאמית המאוחדת'". עוד הוסיף, כי "הרשות הפלסטינית יכולה לקרוא לעצמה 'האימפריה הפלסטינית'".

הוא המשיך ותקף את יושב-ראש הרשות הפלסטינית, ואמר כי "יש מי שמשווק לנו את אבו מאזן כמתון יחסית. אבל המטרות שלו הן אותן מטרות של חמאס. הוא לא מאמין בהסדר בקווי 67'. מי משסרב להגיע לשולחן זה הוא ולא אנחנו. לא אנחנו הסרבנים. במקום שטחים תמורת שלום - קיבלנו שטחים תמורת טרור ורקטות".

בתשובה לשאלה האם יתמנה לשר הביטחון, אמר יעלון: "אני מוכן להיות שר הביטחון הבא. אין לי הבטחה מראש הממשלה, אבל הוא יודע שזה רצוני". הוא אף התייחס בדבריו לממצאי דוח הרפז שפורסם בתחילת השבוע, ואמר כי "אין צורך בהקמת ועדת חקירה ממלכתית".