ליברמן תוקף את אבו-מאזן: "מצפה בכיליון עיניים לפרישתו"

האיומים שהשמיע אתמול יו"ר הרשות הפלסטינית "להחזיר לישראל את המפתחות" על השליטה בגדה לא הרשימו את שר החוץ לשעבר. במסר תקיף ששיגר הבוקר הבהיר: "רק עם הסתלקותו ניתן יהיה לחדש את התהליך המדיני"

אבו-מאזן וליברמן (AP)

שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, התייחס הבוקר לדברים שאמר אתמול יושב-ראש הרשות, אבו-מאזן, שאיים כי בהיעדר התקדמות במשא-ומתן המדיני אחרי הבחירות - "יחזיר את המפתחות", כלשונו, על השליטה בגדה לידי ישראל. "אני מצפה בכיליון עיניים להודעה רשמית מהמוקטעה על פרישתו", תקף ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מברך את אבו-מאזן על כך שהגיע למסקנה הנכונה, שרק עם הסתלקותו מהנהגת הרשות הפלסטינית - ניתן יהיה לחדש את התהליך המדיני", הסביר ליברמן בהמשך תגובתו. הוא הוסיף: "יש בקרב הפלסטינים אלטרנטיבות רבות שניתן לקיים עמן דיאלוג מדיני. דווקא הישארותו של אבו-מאזן תביא, בסופו של דבר, את חמאס לשלטון ולהנהגה הפלסטינית ביהודה ושומרון - יחד עם גורמים רדיקליים אחרים, כפי שקרה בעזה".

את האיומים שאליהם התייחס ליברמן השמיע אתמול אבו-מאזן במפגש שקיים במוקטעה שברמאללה עם נציגי מפלגת מרצ. באותה הזדמנות הוא התנער מהצהרות קודמות של בכירים ברשות, שאיימו לנצל את שדרוג מעמדה של פלסטין באו"ם כדי לפעול נגד ישראל בפורומים שונים.

"האופציה להגיע להסכם עדיין פתוחה ומונחת על השולחן", הוא אמר - והבהיר: "אינני מתכוון לפנות לבית הדין הבינלאומי בהאג".

אבו מאזן התייחס גם לטענות שלפיהן קיימים שיבושים בתיאום הביטחוני בין צה"ל למנגנוני הביטחון ברשות ואמר כי דווקא ישראל היא זו שסודקת את ההסדרים הקיימים. "הצבא הפסיק להודיע לנו בעת שהוא נכנס לשטחי A לביצוע פעולות", טען.