משרד החוץ הישראלי: "בריטניה מאמצת עמדת הפלסטינים"

אחרי הגינויים לאישורי הבנייה מעבר לקו הירוק, בבריטניה מבהירים כי הם אינם רואים בעין יפה גם את ההחלטה להכיר במרכז האקדמי באריאל כאוניברסיטה. "אנחנו מאוכזבים עמוקות מהחלטת ישראל ", אמר השר לענייני המזה"ת. "זו התנחלות שאינה מוכרת על ידי החוק הבינלאומי"

הצליחה להרגיז את הבריטים. האוניברסיטה בא (יצחק שליסל)

משרד החוץ בירושלים להודעת הגינוי הבריטית להחלטות הבנייה האחרונות מעבר לקו הירוק ובייחוד להכרה באוניברסיטה החדשה באריאל. "לונדון מאמצת ככתבה וכלשונה את העמדה הפלסטינית השנויה במחלוקת", צוטט הלילה דובר משרד החוץ יגאל פלמור באתר "וואלה!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פלמור הוסיף כי הצהרת בריטניה בנוגע למוסד האקדמי "רק מרחיבה את הפערים במקום לגשר עליהם". מוקדם יותר פרסם השר הבריטי לענייני המזרח התיכון אליסטר ברט גינוי חריף לאישור הרשמי שניתן על ידי שר הביטחון אהוד ברק להכרה במוסד באריאל כאוניברסיטה לכל דבר.

"אנחנו מאוכזבים עמוקות מהחלטת ישראל לשדרג את מעמדו של המרכז האוניברסיטאי באריאל לאוניברסיטה", אמר השר ברט. "המוסד האקדמי נמצא מעבר לקו הירוק, בהתנחלות שאינה מוכרת על ידי החוק הבינלאומי".

"החלטות פרובוקטיביות"

במשרד הבריטי הוסיפו כי ההחלטה "תעמיק את נוכחות ההתנחלויות בשטחים הפלסטיניים ותעמיד עוד מכשול בפני השלום. אנו חוזרים וקוראים לישראל לחזור בה בדחיפות מההחלטה הזו ומהחלטות הבנייה האחרונות ולא להמשיך ולבצע צעדים המכוונים להרחבת ההתנחלויות".

ברט גינה פעם נוספת גם את אישורי הבנייה האחרונים מעבר לקו הירוק. לאחר שהזכיר את הגינוי שכבר פורסם בשבוע שעבר על ידי שר החוץ הבריטי ויליאם הייג, הוא הוסיף: "אנחנו מגנים גם את החלטות הבנייה שאישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של עיריית ירושלים לבניית יחידות דיור חדשות בגבעת המטוס ומורדות גילה. מדובר בהחלטות פרובוקטיביות המנוגדות לאמנת ז'נבה".

השר הבריטי חתם את הודעתו באזהרה: "ביצוע הפעולות הללו, למרות הבעת הדאגה המתמשכת של הקהילייה הבינלאומית פוגע בשמה הטוב של ישראל בעולם".