אבו מאזן מזהיר מהמשך הקיפאון המדיני

במהלך מפגש שקיימו היום נציגים ממפלגת מרצ עם יו"ר הרשות, הזהיר אבו מאזן מהמבוי הסתום במו"מ. "קיים עדיין סיכוי לשלום, איננו מתכוונים לפנות להאג", אמר יו"ר הרשות, ובאותה הנשימה הבהיר: "אם התהליך ייתקע, אחזיר לנתניהו את המפתחות למוקטעה"

כחודש לאחר שאושר המהלך החד צדדי שיזם להכרה במדינה הפלסטינית באו"ם, מזהיר יו"ר הרשות אבו מאזן מחוסר ההתקדמות בהשגת הסדר עם ישראל. "אם התהליך המדיני ייתקע - אמסור לנתניהו את המפתחות למוקטעה במו ידיי", הצהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את הדברים אמר יו"ר הרשות הפלסטינית במהלך מפגש שנערך היום ברמאללה עם נציגים ממפלגת מרצ, שביקשו לקדם את תפיסתם המדינית. בשיחה הבהיר אבו מאזן כי למרות המשבר ביחסים עם ישראל, הוא מאמין כי עדיין קיים סיכוי להגיע להסדר קבע. "האופציה להסכם עדיין פתוחה, אינני מתכוון לפנות לבית הדין הבינלאומי בהאג", הבטיח.

אבו מאזן התייחס גם לטענות, לפיהן קיימים שיבושים בתיאום הביטחוני בין צה"ל למנגנוני הביטחון ברשות ואמר כי דווקא ישראל היא זו שסודקת את ההסדרים הקיימים. "צה"ל הפסיק להודיע לנו בעת שהוא נכנס לשטחי A לביצוע פעולות", טען.

 "אם חמאס ינסה להבריח לכאן נשק, נעצור אותו"

"אין בעיה בהפגנות חמאס", שכם - ארכיון (חדשות 2)
כמה שבועות מאז אישר לראשונה לארגון חמאס לציין 25 שנים להיווסדו, התייחס יו"ר הרשות הפלסטינית גם לסוגיית התעוררות התנועה בשטחי יהודה ושומרון. "אין מבחינתי כל בעיה עם הפגנות של חמאס", אמר והדגיש: "אם ינסו בארגון להבריח כסף או נשק לשטחי הגדה - נעשה הכל כדי לעצור אותם".

אבו מאזן ציין גם כי הוא אינו חושש שחמטס יבצע נגדו הפיכה בשטחי הגדה המערבית. "אני מאמין שהאנשים שנמצאים כאן הם בני תרבות שונה", הסביר.